Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pojedź na miniobóz za 30 zł

Już od najbliższego poniedziałku, 11 czerwca ruszają zapisy na miniobozy w Kokotku. Jak co roku mogą w nich wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, którzy spędzą cztery dni w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym. Pierwszy turnus już 24 czerwca.

Utoplec kiery się mioł utopić

Data publikacji: 10 grudnia 2013Godoł roz taki jedyn karlus w Łogiewnikach, co stoł przy kufie w jednym takim u nos szynku, jak to się mioł roz utoplec w tym stawie niydaleko kole bunkra, tego, co go szpróngali, utopić. A bóło ta tak.

Przisła jednego roku bardzo gibko wiosna i miejscowe frelki, co im bardzo grało, wybrały się na szpacyr. Moc ich było, a każdo gryfniejszo od drugi. Oboczył se je tyż utoplec, kiery tam pod wodóm miyszkoł, a kiery je tam wtedy przez tyn rzadny szlom, co ściykoł z Hubertusa, dojrzoł, tyż mu zagrało. Waserman, o kierym ta godka, chcioł się trocha przed frelkami poparadzić, wypłynón na wierch i zacón po wodzie chodzić i Se po ni skokać. Ale co to. Zacón kulać i się w wodzie tónkać. I nogle go już Niy było. Niy wiedzioł łón, że mu w fuzeklach dziura się zrobióła.
Chcioł gibko tymu zaradzić, ale niy mioł jak tyj dziury w zoce, przez kiero mu się woda wlywała, jak zaficować. Taki gańby Niy móg ścierpieć i się na wiyrchu już niy pokozoł. A łod tego tyż poszło, że frelki jak go już niy łobocyły, to pedziały, a za nimi po tym inne karlusy, że się tyn łogiewnicki Utoplec tónknął na wieki i amyn.

 [Opowiadał: Alojzy S. z Łagiewnik]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.