Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lutego 2018, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Urząd pracy otwarty na młodych

Urząd pracy otwarty na młodych Data publikacji: 12 lutego 2018Barometr zawodów, spotkania z doradcami zawodowymi i szereg warsztatów, które mają pomóc młodym w wyborze ścieżki kariery zawodowej, składają się na realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy i bytomskie szkoły cykl spotkań „Formy wsparcia, instrumenty i usługi rynku pracy”.

Do końca marca w ramach porozumień zawartych między Powiatowym Urzędem Pracy a bytomskimi szkołami, doradcy zawodowi oraz specjaliści do spraw rozwoju zawodowego poprowadzą zajęcia dla uczniów ostatnich klas liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Zainteresowani mogą nie tylko zaczerpnąć informacji o metodach i sposobach poszukiwania pracy, ale też podszkolić się w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych oraz dowiedzieć się więcej na temat specyfiki lokalnego rynku pracy. Warto dodać, że doradcy zawodowi szczególną uwagę zwracają na pomoc oferowaną przez urząd pracy oraz inne instytucje wspierające młodych w poszukiwaniu zatrudnienia.

Podczas zajęć z uczniami prezentują m.in. Barometr Zawodów na rok 2018 i obszary zawodowe, w których przypuszczalnie będzie występował deficyt specjalistów.

Dzięki takim przedsięwzięciom tegoroczni absolwenci mają możliwość skorzystania z pomocy doradców zawodowych oraz specjalistów do spraw rozwoju zawodowego, co pomoże im dokonać trafniejszych wyborów przy planowaniu dalszej ścieżki kariery zawodowej – mówi Grzegorz Tomczak, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Pracownicy urzędu pracy przybliżają młodzieży oczekiwania pracodawców wobec młodych osób oraz wymagane wobec nich kwalifikacje. Uczniowie zapoznają się również z tematyką prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W trakcie zajęć prowadzone są też dyskusje tematyczne.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PUP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.