Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2018, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Urząd pracy otwarty na młodych

Urząd pracy otwarty na młodych Data publikacji: 12 lutego 2018Barometr zawodów, spotkania z doradcami zawodowymi i szereg warsztatów, które mają pomóc młodym w wyborze ścieżki kariery zawodowej, składają się na realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy i bytomskie szkoły cykl spotkań „Formy wsparcia, instrumenty i usługi rynku pracy”.

Do końca marca w ramach porozumień zawartych między Powiatowym Urzędem Pracy a bytomskimi szkołami, doradcy zawodowi oraz specjaliści do spraw rozwoju zawodowego poprowadzą zajęcia dla uczniów ostatnich klas liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Zainteresowani mogą nie tylko zaczerpnąć informacji o metodach i sposobach poszukiwania pracy, ale też podszkolić się w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych oraz dowiedzieć się więcej na temat specyfiki lokalnego rynku pracy. Warto dodać, że doradcy zawodowi szczególną uwagę zwracają na pomoc oferowaną przez urząd pracy oraz inne instytucje wspierające młodych w poszukiwaniu zatrudnienia.

Podczas zajęć z uczniami prezentują m.in. Barometr Zawodów na rok 2018 i obszary zawodowe, w których przypuszczalnie będzie występował deficyt specjalistów.

Dzięki takim przedsięwzięciom tegoroczni absolwenci mają możliwość skorzystania z pomocy doradców zawodowych oraz specjalistów do spraw rozwoju zawodowego, co pomoże im dokonać trafniejszych wyborów przy planowaniu dalszej ścieżki kariery zawodowej – mówi Grzegorz Tomczak, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Pracownicy urzędu pracy przybliżają młodzieży oczekiwania pracodawców wobec młodych osób oraz wymagane wobec nich kwalifikacje. Uczniowie zapoznają się również z tematyką prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W trakcie zajęć prowadzone są też dyskusje tematyczne.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PUP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.