Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Urząd pracy otwarty na młodych

Urząd pracy otwarty na młodych Data publikacji: 12 lutego 2018Barometr zawodów, spotkania z doradcami zawodowymi i szereg warsztatów, które mają pomóc młodym w wyborze ścieżki kariery zawodowej, składają się na realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy i bytomskie szkoły cykl spotkań „Formy wsparcia, instrumenty i usługi rynku pracy”.

Do końca marca w ramach porozumień zawartych między Powiatowym Urzędem Pracy a bytomskimi szkołami, doradcy zawodowi oraz specjaliści do spraw rozwoju zawodowego poprowadzą zajęcia dla uczniów ostatnich klas liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Zainteresowani mogą nie tylko zaczerpnąć informacji o metodach i sposobach poszukiwania pracy, ale też podszkolić się w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych oraz dowiedzieć się więcej na temat specyfiki lokalnego rynku pracy. Warto dodać, że doradcy zawodowi szczególną uwagę zwracają na pomoc oferowaną przez urząd pracy oraz inne instytucje wspierające młodych w poszukiwaniu zatrudnienia.

Podczas zajęć z uczniami prezentują m.in. Barometr Zawodów na rok 2018 i obszary zawodowe, w których przypuszczalnie będzie występował deficyt specjalistów.

Dzięki takim przedsięwzięciom tegoroczni absolwenci mają możliwość skorzystania z pomocy doradców zawodowych oraz specjalistów do spraw rozwoju zawodowego, co pomoże im dokonać trafniejszych wyborów przy planowaniu dalszej ścieżki kariery zawodowej – mówi Grzegorz Tomczak, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Pracownicy urzędu pracy przybliżają młodzieży oczekiwania pracodawców wobec młodych osób oraz wymagane wobec nich kwalifikacje. Uczniowie zapoznają się również z tematyką prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W trakcie zajęć prowadzone są też dyskusje tematyczne.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PUP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.