Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Urząd Miejski od podszewki

Urząd Miejski od podszewki Data publikacji: 6 lipca 2017Urząd Miejski od podszewki – pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowała grę miejską, w której wzięli udział uczniowie szkoły z grupy projektowa programu Centrum Edukacji Obywatelskiej -Młody Obywatel oraz dzieci i młodzież z Ukrainy przebywająca w naszym mieście w ramach programu Lato z Polską.

Głównym założeniem gry było poznanie funkcjonowania Urzędu Miejskiego i uzyskanie nowych kompetencji społecznych oraz aktywność społeczna. Chcieliśmy, żeby uczniowie mieli świadomość, że powoli stają się obywatelami, którzy za kilka lat będą mieli prawo głosować, a tym samym czynnie włączać się w życie społeczeństwa – mówi Anna Dziadek, koordynatorka projektu.

W grze brało udział 8 zespołów złożonych z 3 – 4 graczy. Miejscem startu gry była sala sesyjna Urzędu Miejskiego.

Do zadań uczestników gry należało m.in. wypełnienie wniosku o wydanie dowodu osobistego, wypełnienie wniosku o stałe zameldowanie, zakupienie działki i przeznaczenie jej na cele budowlane. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, chociaż były trudne – mówi Anna Dziadek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch SP 51

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.