Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Urząd Miejski od podszewki

Urząd Miejski od podszewki Data publikacji: 6 lipca 2017Urząd Miejski od podszewki – pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowała grę miejską, w której wzięli udział uczniowie szkoły z grupy projektowa programu Centrum Edukacji Obywatelskiej -Młody Obywatel oraz dzieci i młodzież z Ukrainy przebywająca w naszym mieście w ramach programu Lato z Polską.

Głównym założeniem gry było poznanie funkcjonowania Urzędu Miejskiego i uzyskanie nowych kompetencji społecznych oraz aktywność społeczna. Chcieliśmy, żeby uczniowie mieli świadomość, że powoli stają się obywatelami, którzy za kilka lat będą mieli prawo głosować, a tym samym czynnie włączać się w życie społeczeństwa – mówi Anna Dziadek, koordynatorka projektu.

W grze brało udział 8 zespołów złożonych z 3 – 4 graczy. Miejscem startu gry była sala sesyjna Urzędu Miejskiego.

Do zadań uczestników gry należało m.in. wypełnienie wniosku o wydanie dowodu osobistego, wypełnienie wniosku o stałe zameldowanie, zakupienie działki i przeznaczenie jej na cele budowlane. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, chociaż były trudne – mówi Anna Dziadek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch SP 51

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.