Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2018, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

"Power of Diversity" na bytomskim Rynku

Blisko 40 młodych aktorów z ośmiu europejskich krajów wystąpiło wczoraj /19 maja/ w plenerowym widowisku na Rynku. W przedstawieniu „Power of Diversity (Siła Różnorodności), the Crossing Lines/Bytom” zaprezentowała się też trójka bytomian.

XI Metropolitalne Święto Rodziny

Zapraszamy 25 maja o 17.00 na koncert "Bytomia Rodzinne Muzykowanie" w ramach XI Metropolitalnego Święta Rodziny. Szczegóły na plakacie TUTAJ

Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Urodzinowy koncert bytomskiego zespołu

Urodzinowy koncert bytomskiego zespołu Data publikacji: 2 lutego 2018Bytomski zespół Tequila Sunrise właśnie świętuje drugie urodziny. Z tej okazji muzycy zapraszają na koncert podsumowujący dwa lata pracy. Odbędzie się on 3 lutego (sobota) w klubie HALLO Bytom.

Grupa powstała w 2016 roku. Trzon składu stanowi Andrzej Żelaśkiewicz oraz Michał Adamek. Sekcję rytmiczną uzupełniają: Artur Jaremczuk i Wojciech Janik. Band skończył nagrywanie pierwszego singla i może pochwalić się teledyskami do piosenek: „Przebojowy”, „Dezynfekcja” oraz „Regał”. „Tequila” promuje swoje utwory w serwisach YouTube i Spotify. Zespół ma do zaproponowania profesjonalny koncert oparty na własnym repertuarze w odcieniach rocka, pop, reagge, ska czy brzmień akustycznych.

W najbliższą sobotę, czyli 3 lutego Tequila Sunrise obchodzi drugie urodziny swojej działalności. Z tej okazji, w nowym miejscu na mapie Bytomia – w klubie HALLO BYTOM – o godzinie 20. rozpocznie się urodzinowy koncert. - Nie zabraknie żadnego z utworów naszej dotychczasowej przygody i całą pewnością pojawi się podczas koncertu kilka premierowych wykonań. Szykujcie się na długi koncert - zapowiadają artyści.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc. zespołu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.