Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Urodzinowy koncert bytomskiego zespołu

Urodzinowy koncert bytomskiego zespołu Data publikacji: 2 lutego 2018Bytomski zespół Tequila Sunrise właśnie świętuje drugie urodziny. Z tej okazji muzycy zapraszają na koncert podsumowujący dwa lata pracy. Odbędzie się on 3 lutego (sobota) w klubie HALLO Bytom.

Grupa powstała w 2016 roku. Trzon składu stanowi Andrzej Żelaśkiewicz oraz Michał Adamek. Sekcję rytmiczną uzupełniają: Artur Jaremczuk i Wojciech Janik. Band skończył nagrywanie pierwszego singla i może pochwalić się teledyskami do piosenek: „Przebojowy”, „Dezynfekcja” oraz „Regał”. „Tequila” promuje swoje utwory w serwisach YouTube i Spotify. Zespół ma do zaproponowania profesjonalny koncert oparty na własnym repertuarze w odcieniach rocka, pop, reagge, ska czy brzmień akustycznych.

W najbliższą sobotę, czyli 3 lutego Tequila Sunrise obchodzi drugie urodziny swojej działalności. Z tej okazji, w nowym miejscu na mapie Bytomia – w klubie HALLO BYTOM – o godzinie 20. rozpocznie się urodzinowy koncert. - Nie zabraknie żadnego z utworów naszej dotychczasowej przygody i całą pewnością pojawi się podczas koncertu kilka premierowych wykonań. Szykujcie się na długi koncert - zapowiadają artyści.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc. zespołu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.