Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Uroczysta promocja funkcjonariuszy bytomskiego aresztu

Uroczysta promocja funkcjonariuszy bytomskiego aresztu Data publikacji: 3 lipca 201829 czerwca podczas Centralnych Obchodów Święta Służby Więziennej odbyła się promocja na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej 258 funkcjonariuszy, wśród których znalazło się troje funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Bytomiu.

W uroczystych obchodach wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych: prezydent RP Andrzej Duda, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ministrowie, posłowie i senatorowie RP, szefowie służb mundurowych z Polski i zagranicy, funkcjonariusze Służby Więziennej i ich rodziny.

Ceremonię na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie poprzedziła msza święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, która odbyła się w kościele św. Antoniego Padewskiego. Podkreślono doniosłość roku 2018 dla Służby Więziennej. - Święto naszej formacji przypadało w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok 2018 to również rok ustanowienia patrona Służby Więziennej – świętego Pawła Apostoła, zaś sama uroczystość odbyła się w dniu święta patrona - wyjaśnia ppor. Daria Trela, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Bytomiu.

Po mszy świętej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęła się właściwa uroczystość, której elementem centralnym była promocja funkcjonariuszy na pierwszy stopień oficerski Służby Więziennej. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Aresztu Śledczego w Bytomiu: ppor. Arkadiusz Krupiński p.o. zastępcy kierownika działu ochrony, ppor. Wojciech Janik młodszy wychowawca działu penitencjarnego oraz ppor. Daria Trela, młodszy inspektor ds. organizacyjno-prawnych.
Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. Aresztu Śledczego w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.