Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Upamiętnili legendę Polonii Bytom

Upamiętnili legendę Polonii Bytom Data publikacji: 22 grudnia 2017Kolejny piłkarz Polonii Bytom będzie miał swoją ulicę. 27 listopada radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę o nadaniu jeden z ulic w Stolarzowicach imienia Kazimierza Trampisza. To kolejny po Edwardzie Szymkowiaku i Walterze Winklerze piłkarz Niebiesko – Czerwonych, który będzie miał swoją ulicę.

Przypomnijmy, że zmarły w 2014 roku Kazimierz Trampisz to legenda Polonii Bytom. W bytomskim klubie występował w latach 1945 – 1946 oraz 1947 – 1962, zdobywając z bytomskim klubem dwa tytuły mistrza Polski. Był również olimpijczykiem i reprezentantem Polski. W sumie wystąpił z „orłem na piersi” jedenaście razy, strzelając cztery bramki.

Decyzję o nadaniu jeden z ulic w Stolarzowicach imienia Kazimierza Trampisza podjęła 27 listopada Rada Miejska. Ulica Kazimierza Trampisza to droga wewnętrzna na działkach o numerach: 733/23, 850/15 oraz częściowo 1102/05. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że: przy wskazanej ulicy nie ma żadnych budynków, które wymagałyby zmiany adresu w wyniku nadania nazwy, tak więc nadanie nie spowoduje kosztów dla podmiotów zewnętrznych.

Kazimierz Trampisz to kolejny piłkarz bytomskiej Polonii uhonorowanym w ten sposób. W Stolarzowicach swoje ulice mają także Walter Winkler oraz Edward Szymkowiak, którego nazwę nosi również stadion miejski przy ul. Olimpijskiej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.