Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lipca 2018, Bogna, Brygida, Apolinary

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Upamiętnili legendę Polonii Bytom

Upamiętnili legendę Polonii Bytom Data publikacji: 22 grudnia 2017Kolejny piłkarz Polonii Bytom będzie miał swoją ulicę. 27 listopada radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę o nadaniu jeden z ulic w Stolarzowicach imienia Kazimierza Trampisza. To kolejny po Edwardzie Szymkowiaku i Walterze Winklerze piłkarz Niebiesko – Czerwonych, który będzie miał swoją ulicę.

Przypomnijmy, że zmarły w 2014 roku Kazimierz Trampisz to legenda Polonii Bytom. W bytomskim klubie występował w latach 1945 – 1946 oraz 1947 – 1962, zdobywając z bytomskim klubem dwa tytuły mistrza Polski. Był również olimpijczykiem i reprezentantem Polski. W sumie wystąpił z „orłem na piersi” jedenaście razy, strzelając cztery bramki.

Decyzję o nadaniu jeden z ulic w Stolarzowicach imienia Kazimierza Trampisza podjęła 27 listopada Rada Miejska. Ulica Kazimierza Trampisza to droga wewnętrzna na działkach o numerach: 733/23, 850/15 oraz częściowo 1102/05. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że: przy wskazanej ulicy nie ma żadnych budynków, które wymagałyby zmiany adresu w wyniku nadania nazwy, tak więc nadanie nie spowoduje kosztów dla podmiotów zewnętrznych.

Kazimierz Trampisz to kolejny piłkarz bytomskiej Polonii uhonorowanym w ten sposób. W Stolarzowicach swoje ulice mają także Walter Winkler oraz Edward Szymkowiak, którego nazwę nosi również stadion miejski przy ul. Olimpijskiej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.