Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 kwietnia 2018, Jerzy, Wojciech

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Upamiętnili legendę Polonii Bytom

Upamiętnili legendę Polonii Bytom Data publikacji: 22 grudnia 2017Kolejny piłkarz Polonii Bytom będzie miał swoją ulicę. 27 listopada radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę o nadaniu jeden z ulic w Stolarzowicach imienia Kazimierza Trampisza. To kolejny po Edwardzie Szymkowiaku i Walterze Winklerze piłkarz Niebiesko – Czerwonych, który będzie miał swoją ulicę.

Przypomnijmy, że zmarły w 2014 roku Kazimierz Trampisz to legenda Polonii Bytom. W bytomskim klubie występował w latach 1945 – 1946 oraz 1947 – 1962, zdobywając z bytomskim klubem dwa tytuły mistrza Polski. Był również olimpijczykiem i reprezentantem Polski. W sumie wystąpił z „orłem na piersi” jedenaście razy, strzelając cztery bramki.

Decyzję o nadaniu jeden z ulic w Stolarzowicach imienia Kazimierza Trampisza podjęła 27 listopada Rada Miejska. Ulica Kazimierza Trampisza to droga wewnętrzna na działkach o numerach: 733/23, 850/15 oraz częściowo 1102/05. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że: przy wskazanej ulicy nie ma żadnych budynków, które wymagałyby zmiany adresu w wyniku nadania nazwy, tak więc nadanie nie spowoduje kosztów dla podmiotów zewnętrznych.

Kazimierz Trampisz to kolejny piłkarz bytomskiej Polonii uhonorowanym w ten sposób. W Stolarzowicach swoje ulice mają także Walter Winkler oraz Edward Szymkowiak, którego nazwę nosi również stadion miejski przy ul. Olimpijskiej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.