Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Upamiętnią twórcę bytomskiego judo

Upamiętnią twórcę bytomskiego judo Data publikacji: 29 października 2018To jedna z najważniejszych imprez judo w południowej Polsce, która dla wielu młodych judoków i judoczek jest szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności. 10 listopada już po raz piąty odbędzie się w Bytomiu Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego będący jednocześnie Otwartym Pucharem Polski Juniorek i Juniorów w Judo.

Memoriał rozgrywany jest w naszym mieście od 2014 roku w Hali na Skarpie, która nosi imię Józefa Wiśniewskiego - wybitnego judoki, organizatora judo w Bytomiu, za czasów którego Czarni Bytom odnosili największe sukcesy w kraju i na całym świecie. Zawody co roku przyciągają setki młodych judoków i judoczek. Turniej jest szansą dla młodych adeptów judo, którzy dzięki właśnie takim imprezom zdobywają cenne doświadczenie, jak również ważne punkty do klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski.

Zapraszamy w sobotę, 10 listopada do Hali na Skarpie przy ul. Frycza – Modrzewskiego. Początek imprezy o 10.00 – wstęp wolny.

Bytomski turniej ma tytuł oraz rangę Otwartego Pucharu Polski i organizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Judo. To także impreza upamiętniająca jednego z najwybitniejszych trenerów i działaczy judo w Polsce – Józefa Wiśniewskiego. To właśnie Wiśniewski jest ojcem bytomskiego judo, w którym największe sukcesy święcił Waldemar Legień – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku i w Barcelonie w 1992 roku. Nawet po zakończeniu kariery trenerskiej, Józef Wiśniewski pozostał wierny judo oraz Czarnym Bytom. W 1994 roku został Prezesem Polskiego Związku Judo, przyczyniając się do dalszego rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Józef Wiśniewski zmarł 14 stycznia 2014 roku. W dowód jego zasług dla bytomskiego sportu, bytomscy radni podjęli decyzję o nadaniu Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach imienia Józefa Wiśniewskiego.

Organizatorami V Memoriału Józefa Wiśniewskiego są: GKS Czarni Bytom, zaś partnerami wydarzenia – Urząd Miejski w Bytomiu, Urząd Marszałkowski w Katowicach oraz Śląski Związek Judo.
Memoriał.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.