Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uniwersytet dziecięcy zakończył rok akademicki

Uniwersytet dziecięcy zakończył rok akademicki Data publikacji: 17 czerwca 2017Za nami pierwszy rok działalności Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Humanitas. Tytuł absolwenta w sobotę /17 czerwca/ odebrało prawie 100 dzieci z naszego miasta.

Przez ostatnie miesiące dzieciaki w wieku od 6 do 12 lat, raz w miesiącu, uczestniczyły w zajęciach, wykładach i pokazach naukowych, podczas których mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. Podczas zajęć, które odbywały się w gmachu Państwowych Szkół Budownictwa najmłodsi poznawali zagadnienia m.in. z psychologii, lego-robotyki, ornitologii, chemii czy informatyki. Na każdych z zajęć w sposób ciekawy przedstawiany był inny temat, który miał zachęcić małego studenta do dalszych poszukiwań i zadawania nowych pytań.

Dodatkowo rodzicom, którzy czekali na swoje dzieci zorganizowano specjalne zajęcia podczas których mogli zdobyć wiedzę m.in. z psychologii rozwoju dziecka.

Podczas ostatniego wykładu połączonego z zakończeniem roku akademickiego każdy z młodych studentów otrzymał ostatni „wpis” do indeksu oraz tytuł absolwenta roku 2016/2017 wraz z pamiątkowym medalem.

Bytomski Uniwersytet Dziecięcy powstał w październiku 2016 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Bytomia Pana Damiana Bartyli oraz Władz Wyższej Szkoły Humanitas.Autor: ww
Zdjęcia: Archiwum Um Bytom/H.Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.