Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Unijny zastrzyk gotówki dla edukacji

Unijny zastrzyk gotówki dla edukacji Data publikacji: 22 sierpnia 2017Miasto otrzymało aż 3,7 mln złotych unijnego dofinansowania na program poprawy efektywności kształcenia ogólnego w bytomskich podstawówkach.
 
W programie realizowanym od września tego roku do maja 2019 roku weźmie udział 14 szkół podstawowych z Bytomia, w których do nauki wprowadzone zostaną innowacyjne metody kształtujące tzw. kompetencje kluczowe, czyli: porozumiewania się w językach obcych, umiejętności uczenia się, przedsiębiorczości.

Przedsięwzięciem zostanie objętych w sumie 14 szkół podstawowych, 158 nauczycieli oraz 1119 uczniów. Chęć udziału w projekcie zgłosiły Szkoły Podstawowe nr 3, 4, 5, 21, 23, 37, 38, 42, 43, 44, 45, 46, 51 i 54.

W czasie nauki nacisk zostanie położony na pobudzanie kreatywności uczniów i rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Szkoła stanie się miejscem, gdzie zadawanie pytań będzie odbierane jako ciekawość otaczającego świata i będzie stanowić punkt wyjścia do dalszego prowadzenia zajęć.

Skoryguje się funkcja nauczyciela w szkole. Nauczyciel zamiast wykładowcy będzie trenerem wspomagającym uczniów w procesie kształcenia, a nie wyręczającym w pozyskiwaniu wiedzy – jak ma to miejsce obecnie.

W trakcie zajęć uczniowie poznają siebie i swoje mocne strony. Wpłynie to pozytywnie na ich motywację i da im pewność, że sami mogą pokierować swoją edukację. Dla nauczycieli będzie to okazja do zapoznania się z praktycznymi aspektami prowadzonych zajęć oraz procesem zachodzącym w tym czasie.

Z pieniędzy unijnych szkoły zostaną wyposażone w pracownie przyrodniczo-matematyczne.

Całkowita wartość projektu to kwota rzędu 4 mln zł.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.