Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u Data publikacji: 8 sierpnia 2017Bezobsługowo i ekonomicznie, a przy tym bezpiecznie. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców oraz w trosce o środowisko Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podłącza do sieci ciepłowniczej budynki znajdujące się w Centrum i Karbiu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu zawarli właśnie umowę o dofinansowanie tego projektu ze środków unijnych. Dotacja z Funduszu Spójności wyniesie ponad 8 mln złotych, natomiast koszt całego projektu to ponad 12 mln złotych.

W tym i przyszłym roku bytomski PEC zbuduje około 55 indywidualnych, w pełni zautomatyzowanych węzłów cieplnych oraz ok. 5 km nowych sieci ciepłowniczych. Tylko w 2017 roku zostanie zbudowanych 17 węzłów i ok. 1,9 km sieci. Prace prowadzone są na terenie dzielnic Karb i Centrum w rejonie ulic: Konstytucji, Popiełuszki, Karlika, Morcinka, Strzelców Bytomskich, Korfantego, Podgórnej, Piłsudskiego, al. Legionów i Pl. Grunwaldzkiego.

Do najważniejszych korzyści inwestycji należy zaliczyć: zapewnienie bezpiecznych dostaw ciepła systemowego (dającego komfort korzystania z ciepłej wody przez cały rok), ograniczenie poziomu niskiej emisji oraz wyeliminowanie zagrożenia występowania czadu w podłączonych budynkach.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 1.7.2 Efektywna dystrybucja ciepła  i chłodu w województwie śląskim dla projektu pn.: „Wdrażanie programu ograniczania niskiej emisji przez PEC Bytom - uciepłownienie zabudowy wielorodzinnej”.Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. PEC

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.