Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2017, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u Data publikacji: 8 sierpnia 2017Bezobsługowo i ekonomicznie, a przy tym bezpiecznie. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców oraz w trosce o środowisko Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podłącza do sieci ciepłowniczej budynki znajdujące się w Centrum i Karbiu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu zawarli właśnie umowę o dofinansowanie tego projektu ze środków unijnych. Dotacja z Funduszu Spójności wyniesie ponad 8 mln złotych, natomiast koszt całego projektu to ponad 12 mln złotych.

W tym i przyszłym roku bytomski PEC zbuduje około 55 indywidualnych, w pełni zautomatyzowanych węzłów cieplnych oraz ok. 5 km nowych sieci ciepłowniczych. Tylko w 2017 roku zostanie zbudowanych 17 węzłów i ok. 1,9 km sieci. Prace prowadzone są na terenie dzielnic Karb i Centrum w rejonie ulic: Konstytucji, Popiełuszki, Karlika, Morcinka, Strzelców Bytomskich, Korfantego, Podgórnej, Piłsudskiego, al. Legionów i Pl. Grunwaldzkiego.

Do najważniejszych korzyści inwestycji należy zaliczyć: zapewnienie bezpiecznych dostaw ciepła systemowego (dającego komfort korzystania z ciepłej wody przez cały rok), ograniczenie poziomu niskiej emisji oraz wyeliminowanie zagrożenia występowania czadu w podłączonych budynkach.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 1.7.2 Efektywna dystrybucja ciepła  i chłodu w województwie śląskim dla projektu pn.: „Wdrażanie programu ograniczania niskiej emisji przez PEC Bytom - uciepłownienie zabudowy wielorodzinnej”.Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. PEC

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.