Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u Data publikacji: 8 sierpnia 2017Bezobsługowo i ekonomicznie, a przy tym bezpiecznie. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców oraz w trosce o środowisko Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podłącza do sieci ciepłowniczej budynki znajdujące się w Centrum i Karbiu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu zawarli właśnie umowę o dofinansowanie tego projektu ze środków unijnych. Dotacja z Funduszu Spójności wyniesie ponad 8 mln złotych, natomiast koszt całego projektu to ponad 12 mln złotych.

W tym i przyszłym roku bytomski PEC zbuduje około 55 indywidualnych, w pełni zautomatyzowanych węzłów cieplnych oraz ok. 5 km nowych sieci ciepłowniczych. Tylko w 2017 roku zostanie zbudowanych 17 węzłów i ok. 1,9 km sieci. Prace prowadzone są na terenie dzielnic Karb i Centrum w rejonie ulic: Konstytucji, Popiełuszki, Karlika, Morcinka, Strzelców Bytomskich, Korfantego, Podgórnej, Piłsudskiego, al. Legionów i Pl. Grunwaldzkiego.

Do najważniejszych korzyści inwestycji należy zaliczyć: zapewnienie bezpiecznych dostaw ciepła systemowego (dającego komfort korzystania z ciepłej wody przez cały rok), ograniczenie poziomu niskiej emisji oraz wyeliminowanie zagrożenia występowania czadu w podłączonych budynkach.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 1.7.2 Efektywna dystrybucja ciepła  i chłodu w województwie śląskim dla projektu pn.: „Wdrażanie programu ograniczania niskiej emisji przez PEC Bytom - uciepłownienie zabudowy wielorodzinnej”.Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. PEC

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.