Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 sierpinia 2017, Anita, Julianna, Jacek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u

8 mln złotych unijnej dotacji dla PEC-u Data publikacji: 8 sierpnia 2017Bezobsługowo i ekonomicznie, a przy tym bezpiecznie. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców oraz w trosce o środowisko Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podłącza do sieci ciepłowniczej budynki znajdujące się w Centrum i Karbiu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu zawarli właśnie umowę o dofinansowanie tego projektu ze środków unijnych. Dotacja z Funduszu Spójności wyniesie ponad 8 mln złotych, natomiast koszt całego projektu to ponad 12 mln złotych.

W tym i przyszłym roku bytomski PEC zbuduje około 55 indywidualnych, w pełni zautomatyzowanych węzłów cieplnych oraz ok. 5 km nowych sieci ciepłowniczych. Tylko w 2017 roku zostanie zbudowanych 17 węzłów i ok. 1,9 km sieci. Prace prowadzone są na terenie dzielnic Karb i Centrum w rejonie ulic: Konstytucji, Popiełuszki, Karlika, Morcinka, Strzelców Bytomskich, Korfantego, Podgórnej, Piłsudskiego, al. Legionów i Pl. Grunwaldzkiego.

Do najważniejszych korzyści inwestycji należy zaliczyć: zapewnienie bezpiecznych dostaw ciepła systemowego (dającego komfort korzystania z ciepłej wody przez cały rok), ograniczenie poziomu niskiej emisji oraz wyeliminowanie zagrożenia występowania czadu w podłączonych budynkach.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 1.7.2 Efektywna dystrybucja ciepła  i chłodu w województwie śląskim dla projektu pn.: „Wdrażanie programu ograniczania niskiej emisji przez PEC Bytom - uciepłownienie zabudowy wielorodzinnej”.Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. PEC

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.