Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Umowa na przebudowę ulicy Katowickiej podpisana!

Umowa na przebudowę ulicy Katowickiej podpisana! Data publikacji: 30 listopada 2017 Na ten moment z niecierpliwością czekali mieszkańcy Bytomia. Ulica Katowicka doczeka się przebudowy. W czwartek w Biurze Promocji Bytomia przedstawiciele gminy, w tym Robert Dederko - zastępca prezydenta miasta podpisali z Tramwajami Śląskimi i wykonawcą stosowne umowy.

Remont obejmie jezdnię, torowisko i chodniki. Tramwaje Śląskie wraz z gminą Bytom wybrały wykonawcę tego przedsięwzięcia - jest nim konsorcjum firm NDI BALZOLA. Koszt przebudowy wynosi prawie 20 mln zł, z czego 63 procent stanowi unijne dofinansowanie.

Przebudowa torowiska na ulicy Katowickiej obejmie 800-metrowy odcinek od pl. Sikorskiego do ul. Siemianowickiej. Jednotorowa linia tramwajowa zostanie zastąpiona linię dwutorową. Szyny nie będą biec po wydzielonym pasie - tramwaje pojadą razem z samochodami środkiem ulicy. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie czasu podróży - wyeliminowana zostanie konieczność tzw. mijanki. Na ul. Katowickiej znajdzie się też przestrzeń na miejsca parkingowe i ścieżkę rowerową.

Wykonawca inwestycji wymieni sieć kanalizacyjno-wodociągową, przebuduje jezdnię i chodniki, postawi nowe słupy trakcyjno-oświetleniowe i wybuduje perony przystanków tramwajowych. Sieć trakcyjna nie będzie już montowana do ścian budynków, tylko zawieszona na słupach, na których zamontowane będą też latarnie.

Jezdnia i chodniki zyskają nową nawierzchnię z kostki, co diametralnie zmieni wygląd ulicy. Nowe zagospodarowanie ulicy będzie nawiązywało do historycznego wyglądu centrum miasta.

Z uwagi na bezpieczeństwo pieszych prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h.

Przebudowa realizowana jest w ramach „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego”, a wykonawca ma 10 miesięcy, od podpisania umowy, na realizację inwestycji.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.