Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Ukraińska delegacja Bytomiu

Ukraińska delegacja Bytomiu Data publikacji: 11 maja 2017Jak zakładać firmy i tworzyć miejsca pod inwestycje – to główne tematy rozmów delegacji ukraińskiej, która wczoraj, 10 maja, odwiedziła Bytom.

Członkowie administracji państwowej i samorządowej z Ukrainy zainteresowani byli m.in. tym, jak prowadzi się firmę w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i jak pozyskać pieniądze na biznes, korzystając z dotacji Powiatowego Urzędu Pracy. Odwiedzili również Bytomską Agencję Rozwoju Inwestycji. W trakcie oglądania terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pytali o obowiązujące w naszym mieście ulgi i ułatwienia dla przedsiębiorców.

Wizyta była jednym z elementów projektu Ministerstwa Rozwoju „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy oraz konkurencyjności regionów”, w ramach którego ministerstwo powołało zespół doradców pomagających przedsiębiorcom na Ukrainie rozwijać biznes. Tworzą go  przedstawiciele: Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Kieleckiego Parku Technologicznego, a także kilku polskich miast, w tym Bytomia. 

„Misja gospodarcza” zaczęła się już w ubiegłym roku. Polscy doradcy jesienią 2016 odwiedzali ukraińskie miasta, uczestniczyli w seminariach gospodarczych. W kwietniu 2017 r. zaproponowali Ukraińcom m.in. utworzenie Regionalnych Centrów Wspierania Przedsiębiorczości. Miałyby one za zadanie wziąć na siebie kontakty pomiędzy urzędnikami i przedsiębiorcami, prowadzić doradztwo konsultingowe, szkolenia dla przedsiębiorców oraz pozyskiwać pieniądze z zagranicznych programów pomocowych.

W ramach delegacji w Polsce ukraińska delegacja wzięła udział również w Europejskim Kongresie Gospodarczym, który do piątku, 12 maja, potrwa w Katowicach.

 


Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.