Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Uhonorują Bytomiankę i Bytomianina Roku 2015

Uhonorują Bytomiankę i Bytomianina Roku 2015 Data publikacji: 14 kwietnia 2016Beata Adamczyk-Nowak, propagatorka biegania, prezeska zarządu Miechowickiej Grupy Biegowej oraz Roman Badura, wielki entuzjasta jazdy na rowerze, inicjator cieszącej się ogromnym zainteresowaniem Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej, są tegorocznymi laureatami tytułu Bytomianka i Bytomianin Roku przyznawanej przez Ligę Kobiet Nieobojętnych. Uroczysta gala, podczas której nagrodzeni odbiorą statuetki, odbędzie się już w najbliższy piątek /15 kwietnia/ o 19.00 w Operze Śląskiej.

W części artystycznej, którą poprowadzi Jacek Woleński wystąpi z koncertem orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej „Kula Band” pod dyrekcją Artura Kulki .W programie występu znajdą się największe przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej.

Przyjrzyjmy się sylwetkom laureatów. Beata Adamczyk-Nowak swoją pasją do biegania potrafi zarazić nawet tych, którzy dotąd nie uprawiali tej dyscypliny sportu. Choć biega od 2,5 roku, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Brała udział w dwóch maratonach: w 2014 roku we Wrocławiu oraz w 2015 roku – w Berlinie, gdzie uzyskała swój najlepszy rezultat, przebiegając trasę 42 km w czasie 3 godz. 23 min 54 sek.

Swoją miłością do biegania dzieli się także z mieszkańcami Bytomia współorganizując imprezy biegowe w naszym mieście (Bieg Świetlika, Bieg Niepodległości oraz I Mistrzostwa Miechowickiej Grupy Biegowej podczas 7. Półmaratonu Bytomskiego we wrześniu ubiegłego roku). Wraz z Miechowicką Grupą Biegową zaangażowana w akcję Honorowy Dawca Energii FORTUM, dzięki której Bytom zajął 2. miejsce i wygrał 20 tys. zł. na rzecz Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Roman Badura, pomysłodawca iorganizator Bytomskiej Masy Krytycznej nie tylko popularyzuje jazdę rowerową wśród bytomian, ale sam bierze udział w wielu wyścigach kolarskich w Polsce, osiągając bardzo dobre wyniki. Trenuje po kilkanaście godzin tygodniowo i namawia do tego wszystkich. Wykorzystuje każdą okazję, by pojeździć na rowerze bez względu na pogodę i porę roku. Marzy mu się, by Bytom stał się miastem przyjaznym rowerzystom. To jego główny cel. Roman Badura wspiera także wiele wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych w mieście swoją obecnością na słynnym zabytkowym bicyklu.

Autor: AK
Zdjęcia: www.energetyk.eletronik.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.