Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Uhonorują Bytomiankę i Bytomianina Roku 2015

Uhonorują Bytomiankę i Bytomianina Roku 2015 Data publikacji: 14 kwietnia 2016Beata Adamczyk-Nowak, propagatorka biegania, prezeska zarządu Miechowickiej Grupy Biegowej oraz Roman Badura, wielki entuzjasta jazdy na rowerze, inicjator cieszącej się ogromnym zainteresowaniem Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej, są tegorocznymi laureatami tytułu Bytomianka i Bytomianin Roku przyznawanej przez Ligę Kobiet Nieobojętnych. Uroczysta gala, podczas której nagrodzeni odbiorą statuetki, odbędzie się już w najbliższy piątek /15 kwietnia/ o 19.00 w Operze Śląskiej.

W części artystycznej, którą poprowadzi Jacek Woleński wystąpi z koncertem orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej „Kula Band” pod dyrekcją Artura Kulki .W programie występu znajdą się największe przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej.

Przyjrzyjmy się sylwetkom laureatów. Beata Adamczyk-Nowak swoją pasją do biegania potrafi zarazić nawet tych, którzy dotąd nie uprawiali tej dyscypliny sportu. Choć biega od 2,5 roku, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Brała udział w dwóch maratonach: w 2014 roku we Wrocławiu oraz w 2015 roku – w Berlinie, gdzie uzyskała swój najlepszy rezultat, przebiegając trasę 42 km w czasie 3 godz. 23 min 54 sek.

Swoją miłością do biegania dzieli się także z mieszkańcami Bytomia współorganizując imprezy biegowe w naszym mieście (Bieg Świetlika, Bieg Niepodległości oraz I Mistrzostwa Miechowickiej Grupy Biegowej podczas 7. Półmaratonu Bytomskiego we wrześniu ubiegłego roku). Wraz z Miechowicką Grupą Biegową zaangażowana w akcję Honorowy Dawca Energii FORTUM, dzięki której Bytom zajął 2. miejsce i wygrał 20 tys. zł. na rzecz Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Roman Badura, pomysłodawca iorganizator Bytomskiej Masy Krytycznej nie tylko popularyzuje jazdę rowerową wśród bytomian, ale sam bierze udział w wielu wyścigach kolarskich w Polsce, osiągając bardzo dobre wyniki. Trenuje po kilkanaście godzin tygodniowo i namawia do tego wszystkich. Wykorzystuje każdą okazję, by pojeździć na rowerze bez względu na pogodę i porę roku. Marzy mu się, by Bytom stał się miastem przyjaznym rowerzystom. To jego główny cel. Roman Badura wspiera także wiele wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych w mieście swoją obecnością na słynnym zabytkowym bicyklu.

Autor: AK
Zdjęcia: www.energetyk.eletronik.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.