Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Udekorujmy miasto na Tour de Pologne

Udekorujmy miasto na Tour de Pologne Data publikacji: 7 lipca 2016Już w lipcu w Bytomiu odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych – Tour de Pologne. Nasze miasto bierze również udział w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 73. Tour de Pologne”. Zachęcamy mieszkańców do udziału w konkursie.

Przypomnijmy, że Bytom podczas tegorocznego Tour de Pologne znalazł się na trasie II etapu z Tarnowskich Gór do Katowic. 13 lipca w naszym mieście zagoszczą najlepsi kolarze na świecie, którzy będą walczyć o punkty w premii specjalnej, zlokalizowanej na Placu Sobieskiego w Bytomiu.

Dla fanów kolarstwa to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Przy drogach, którymi będą się ścigać kolarze, z pewnością zobaczymy tłumy widzów, chcących podziwiać i kibicować swoim faworytom w wyścigu. Organizatorzy 73. Tour de Pologne chcąc zachęcić nie tylko miasta, ale również mieszkańców do aktywnego włączenia się w imprezę zorganizowali konkurs na „Najpiękniejsze miasto 73. Tour de Pologne”. Dlatego już dziś zachęcamy wszystkich bytomian do udziału w konkursie. Wystarczy udekorować na trasie przejazdu wyścigu w Bytomiu /w dniu 13 lipca/ okna mieszkań, domy, witryny sklepów, a także samochody w barwy narodowe lub przedmioty związane z wyścigiem Tour de Pologne oraz nawiązujące do najważniejszego symbolu wyścigu – roweru. Kibiców z kolei, którzy wybiorą się, aby na żywo zobaczyć jedną z najważniejszych imprez kolarskich na świecie zachęcamy do ubioru w barwy biało-czerwone lub związane z wyścigiem.

Wyścig to wielka szansa na promocję Bytomia, tym bardziej, że transmisja z przebiegu Tour de Pologne będzie się odbywać aż do 120 krajów na całym świecie, a wyścig będzie relacjonowany w 52 językach.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc prawie 70. lat temu. Teraz ponownie zobaczymy w naszym mieście najlepsze ekipy kolarskie z Polski, Europy oraz innych regionów świata. Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbywać się będzie pod hasłem „Szlakiem historii”. Zaprezentowane zostaną miasta, które odegrały w historii naszego kraju szczególne znaczenie. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć Bytomia, jednego z najstarszych miast w Polsce. Miłośnicy jednośladów będą mogli 13 lipca zobaczyć na głównych ulicach Bytomia największe sławy polskiego i światowego kolarstwa.

Regulamin konkursu na "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne" w 2016 roku
1.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.