Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Udany sezon bytomskiego ucznia we wspinaczce

Udany sezon bytomskiego ucznia we wspinaczce Data publikacji: 9 października 2017Startem w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w rosyjskim Permie Miłosz Bujak zakończył długi i bardzo udany sezon startów w zawodach międzynarodowych. Wychowanek Skarpy Bytom w Mistrzostwach Europy zajął 6. miejsce, a miesiąc wcześniej w Mistrzostwach Świata uplasował się na 4. pozycji.

Dobre starty w całym cyklu pucharowym spowodowały, że Miłosz zajął ostatecznie 2. miejscu w Pucharze Europy i również 2. miejsce w rankingu światowym, przegrywając jedynie rywalizację o siedem punktów z Mistrzem Świata Włochem Stefani Jacopo.

Niezależnie od startów międzynarodowych Miłosz jest również tegorocznym Mistrzem Polski (czas i bouldering), wicemistrzem Polski (prowadzenie) oraz Mistrzem Słowacji (bouldering).

Na co dzień Miłosz Bujak jest uczniem Gimnazjum nr 1 w Bytomiu, a jego trenerem jest Marek Chłopaś.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Skarpa Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.