Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczniowie z Ukrainy z wizytą w ratuszu

Uczniowie z Ukrainy z wizytą w ratuszu Data publikacji: 20 czerwca 2017Kilkunastu młodych ludzi - uczniów z powiatu drohobyckiego, Sambora i Łanowic przebywało w naszym regionie. Letni wypoczynek dzieci z Ukrainy jest organizowany dzięki programowi "Lato z Polską" - finansowanemu z pieniędzy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

Patronem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

Celem pobytu jest poznanie kultury, historii Polski. Dzieci wzięły udział w zajęciach z języka polskiego, uczestniczyły w lekcji w Instytucie Pamięci Narodowej w Katowicach, gdzie poznawały polskie symbole narodowe.

Jednym z przystanków podczas podróży po naszym regionie był Urząd Miejski w Bytomiu. W poniedziałek dzieci spotkały się z prezydentem miasta Damianem Bartylą, który wręczył im upominki - gadżety związane z naszym miastem.

Podczas pobytu w Polsce młodzi ludzie zwiedzili między innymi Częstochowę, Wadowice, sanktuarium maryjne w Piekarach Śląskich, chorzowskie planetarium czy Park Śląski.

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.