Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Uczcij Narodowe Święto Niepodległości

Uczcij Narodowe Święto Niepodległości Data publikacji: 4 listopada 201611 listopada to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchodzone jest co roku, na pamiątkę odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów. Zapraszamy wszystkich bytomian do uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia w historii Polski.

Uroczystości 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się w Bytomiu już 5 listopada w Beceku. Na godz. 17.00 zaplanowano koncert „Historia Polski...W Pieśni o małym rycerzu”, podczas którego publiczność będzie miała okazję posłuchać najsłynniejszych dzieł muzycznych z filmowych adaptacji powieści historycznych. Utwory zostaną wykonane przez zespół wokalno-instrumentalny Impresja. Zapraszamy do Beceku, przy pl. Karin Stanek. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach Beceku.

Z kolei 11 listopada tradycyjnie już odbędą się w naszym mieście miejskie uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. O 7.45 pod tablicą „Solidarności” przy ul. Pułaskiego zostaną złożone kwiaty, zaś o 8.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego odprawiona msza św. za ojczyznę, po której wszyscy uczestnicy przemaszerują pod pomnik Wolności przy ul. Piłsudskiego. Tam o 9.15 odbędą się główne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz miasta, Sejmu i Senatu RP oraz Orkiestry Wojskowej w Bytomiu i wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Tegorocznemu Świętu Niepodległości towarzyszyć będą też inne imprezy. Od 4 do 6 listopada na Pływalni Krytej będzie rozgrywany XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej Młodzików o Puchar Niepodległości. Z kolei 11 listopada o 10.30 zapraszamy na strzelnicę w budynku Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektronicznych na pl. Jana III Sobieskiego, gdzie Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego organizować będzie konkurs strzelecki. Również 11 listopada w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla odbędzie się III Bieg Niepodległości na dystansie 5 km /początek o 11.11/, zaś o 12.00 zapraszamy do Beceku, gdzie zespół kresowy „Paka Rycha” wykona pieśni patriotyczne /wejściówki nieodpłatne do odebrania w kasie Bytomskiego Centrum Kultury/.

Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

 
11listopada2016_druk.jpg

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.