Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tysiąc wniosków w trzy dni, czyli wypłata 500 plus

Tysiąc wniosków w trzy dni, czyli wypłata 500 plus Data publikacji: 4 sierpnia 2017W ciągu zaledwie trzech dni bytomianie złożyli niemal 1000 wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego 500+.

Ponieważ jesienią rozpocznie się drugi okres wypłaty pieniędzy z programu 500+, rodziny muszą złożyć nowe wnioski. Można to zrobić od 1 sierpnia. Rząd postanowił bowiem wprowadzić pewne zmiany, które mają na celu uszczelnienie programu - tak, by utrudnić lub uniemożliwić wyłudzanie pieniędzy. W jaki sposób? Na przykład poprzez umawianie się z pracodawcą na zerwanie umowy o pracę, po czym podpisywanie z nim nowej umowy, tyle że na gorszych warunkach.

Pierwszego dnia mieszkańcy złożyli aż 325 takich wniosków, z czego 119 drogą elektroniczną, drugiego dnia - 361 (w tym 156 online), a trzeciego - 312 (i 140 drogą elektroniczną).

Zauważamy wzrost liczby wniosków złożonych za pomocą internetu. Natomiast każdy, kto decyduje się zrobić to osobiście nie musi martwić się kolejkami. Przyjmowanie wniosków przebiega bardzo sprawnie - podkreśla Rafał Szpak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. 

Przypomnijmy, że podstawowe zasady realizacji programu nie ulegną zmianie. 500 złotych miesięcznie będzie przysługiwać na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez względu na dochody rodziny. Tak jak dotychczas obowiązuje kryterium dochodowe w przypadku osób ubiegających się o świadczenie na pierwsze dziecko (800 złotych miesięcznie w przeliczeniu na członka rodziny lub 1200 złotych, jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne).

W Bytomiu z programu korzysta około 9,6 tysiąca rodzin.
 

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.