Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tysiąc wniosków w trzy dni, czyli wypłata 500 plus

Tysiąc wniosków w trzy dni, czyli wypłata 500 plus Data publikacji: 4 sierpnia 2017W ciągu zaledwie trzech dni bytomianie złożyli niemal 1000 wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego 500+.

Ponieważ jesienią rozpocznie się drugi okres wypłaty pieniędzy z programu 500+, rodziny muszą złożyć nowe wnioski. Można to zrobić od 1 sierpnia. Rząd postanowił bowiem wprowadzić pewne zmiany, które mają na celu uszczelnienie programu - tak, by utrudnić lub uniemożliwić wyłudzanie pieniędzy. W jaki sposób? Na przykład poprzez umawianie się z pracodawcą na zerwanie umowy o pracę, po czym podpisywanie z nim nowej umowy, tyle że na gorszych warunkach.

Pierwszego dnia mieszkańcy złożyli aż 325 takich wniosków, z czego 119 drogą elektroniczną, drugiego dnia - 361 (w tym 156 online), a trzeciego - 312 (i 140 drogą elektroniczną).

Zauważamy wzrost liczby wniosków złożonych za pomocą internetu. Natomiast każdy, kto decyduje się zrobić to osobiście nie musi martwić się kolejkami. Przyjmowanie wniosków przebiega bardzo sprawnie - podkreśla Rafał Szpak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. 

Przypomnijmy, że podstawowe zasady realizacji programu nie ulegną zmianie. 500 złotych miesięcznie będzie przysługiwać na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez względu na dochody rodziny. Tak jak dotychczas obowiązuje kryterium dochodowe w przypadku osób ubiegających się o świadczenie na pierwsze dziecko (800 złotych miesięcznie w przeliczeniu na członka rodziny lub 1200 złotych, jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne).

W Bytomiu z programu korzysta około 9,6 tysiąca rodzin.
 

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.