Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Twórcze poszukiwania w MDK

Twórcze poszukiwania w MDK Data publikacji: 2 grudnia 2017Ponad 170 wyróżnień i nagród to bilans XI Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży - Sileziany 2017.

Podczas tegorocznej edycji konkursu, inspiracją do prac portretowych lub autoportretowych były dzieła i style uznanych artystów. Zadaniem młodych twórców było wykonanie portretu lub autoportretu inspirowanego wybraną stylistyką.

Podobnie jak w ubiegłych latach artyści posługiwali się różnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnego rodzaju włókien. W trakcie uroczystej gali w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 uhonorowano laureatów konkursu, a najlepszym wręczono statuetki "Złoty Wątek".

W części artystycznej na scenie zaprezentowała się grupa teatralna działająca przy bytomskim domu kultury. Na uczestników czekała także wystawa prac mistrzów w Galerii "Pod Sztrychem", rozmaite warsztaty i prezentacje.

Konkurs organizowany jest od 1995 roku przez Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów. Dzięki niemu najmłodsi mogą co dwa lata zaprezentować swoje kreatywne podejście do tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. MDK nr1

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.