Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej waterpolistów za nami

Turniej waterpolistów za nami Data publikacji: 4 listopada 2018WTS Polonia Bytom wygrała XXI Międzynarodowy Turniej o Puchar Niepodległości w Piłce Wodnej Młodzików. W finale nasi zawodnicy pokonali KWWS Aquapark Lwów 9-5!

W rozgrywanym na miejskim basenie krytym w Bytomiu turnieju rywalizowały(w systemie „każdy z każdym) cztery zespoły, gospodarze WTS Polonia Bytom, UKS Neptun Łódź oraz dwie drużyny z Ukrainy – KWWS Aquapark Lwów oraz LSS Lwów. W pierwszym dniu zawodów zmierzyły się zespoły WTS Polonia Bytom - KWWS Aquapark Lviv (wygrana gospodarzy 14-4) i LSS Lviv - UKS Neptun Łódź (wygrana zespołu z Łodzi 5-12). W sobotę rozegrano cztery spotkania: KWWS Aquapark Lviv - LSS Lviv: 14-2, WTS Polonia Bytom - Neptun Łódź: 13-3, KWWS Aquapark Lviv - Neptun Łódź: 16-5, WTS Polonia Bytom - LSS Lviv: 13-2. Tym samym okazało się, że w niedzielnych finałach mieliśmy powtórkę par meczowych z piątku. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały UKS Neptun Łódź - LSS Lwów. Wygrał 9:5 zespół z Polski i zdobył brązowy medal. W wielkim finale zobaczyliśmy zawodników WTS Polonia Bytom i KWWS Aquapark Lwów. Spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem jak wcześniejsze o brązowy medal (9-5). Tym samym zdobywcami złotego medalu podczas XXI Międzynarodowego Turnieju o Puchar Niepodległości w Piłce Wodnej Młodzików została drużyna z Bytomia. Zawodnicy z Ukrainy zajęli zasłużone drugie miejsce i odebrali srebrne medale.

Zakończony dziś turniej jest jedną z imprez towarzyszących wydarzeniom związanym z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.