Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Turniej strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Turniej strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości Data publikacji: 7 listopada 2016Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego organizuje, już po raz drugi, Obywatelski Konkurs Strzelecki. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji osiem strzałów, z czego pięć będzie ocenianych przez jury. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary i dyplomy.

Do udziału w turnieju zapraszamy zarówno kobiety, jak również mężczyzn i dzieci powyżej 12. roku życia. Dla młodszych uczestników zawodów organizatorzy udostępnią strzelnicę pneumatyczną.

Zawodnicy będą strzelać w pozycji stojącej z karabinu sportowego kaliber 5.6 mm z odległości 25 metrów do tarczy. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji osiem strzałów, z czego pięć będzie ocenianych przez jury. Zdobywcy największej ilości punktów otrzymają puchary i dyplomy.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Szczegóły oraz regulamin zawodów na stronie Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego

Zapraszamy 11 listopada na 10.30 na strzelnicy Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektronicznych na pl. Jana III Sobieskiego /wejście od ul. Smolenia/.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.