Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej "śląskiego brydża"

Turniej "śląskiego brydża" Data publikacji: 30 kwietnia 2017Prawie 30 osób zmierzyło się, aby wyłonić mistrza skata. Podczas piątkowego Turnieju Skata Sportowego „Bytom Skat 2017” rywalizowali ze sobą zawodnicy z Bytomia oraz miast ościennych. Najlepsi otrzymali puchary oraz dyplomy.

Zawody rozegrane zostały w systemie dwóch serii po 36 rozdań. Przy czteroosobowych stolikach zasiedli zawodnicy między innymi z Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Piekar Śląskich, Miasteczka Śląskiego oraz oczywiście z Bytomia.

Zwycięzcą turnieju został Stanisław Piekarczyk z Bytomia . Drugie miejsce zajął Henryk Czornik – (Miasteczko Śląskie) . Trzecie miejsce wywalczył Andrzej Kieroński (Bytom). Wręczony został również puchar dla najlepszego zawodnika z naszego miasta. Został nim Stanisław Piekarczyk z Bytomia.

To już druga edycja turnieju skatowego w Bytomiu – powiedział Paweł Niewolik, organizator turnieju. Mam nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w bytomski kalendarz wydarzeń sportowych, a liczba zawodników z roku na rok będzie większa - dodał.

Skat to efekt połączenia kilku gier karcianych. W zasadach gry możemy zauważyć elementy włoskiego Tarocka, hiszpańskiego l’Hombre oraz niemieckich Schafkopfspiel i Solospiel. Początki Skata na świecie sięgają 1818 roku. W Polsce często określany jako „śląski brydż”.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Stowarzyszenie Suchogórskie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.