Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej "śląskiego brydża"

Turniej "śląskiego brydża" Data publikacji: 30 kwietnia 2017Prawie 30 osób zmierzyło się, aby wyłonić mistrza skata. Podczas piątkowego Turnieju Skata Sportowego „Bytom Skat 2017” rywalizowali ze sobą zawodnicy z Bytomia oraz miast ościennych. Najlepsi otrzymali puchary oraz dyplomy.

Zawody rozegrane zostały w systemie dwóch serii po 36 rozdań. Przy czteroosobowych stolikach zasiedli zawodnicy między innymi z Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Piekar Śląskich, Miasteczka Śląskiego oraz oczywiście z Bytomia.

Zwycięzcą turnieju został Stanisław Piekarczyk z Bytomia . Drugie miejsce zajął Henryk Czornik – (Miasteczko Śląskie) . Trzecie miejsce wywalczył Andrzej Kieroński (Bytom). Wręczony został również puchar dla najlepszego zawodnika z naszego miasta. Został nim Stanisław Piekarczyk z Bytomia.

To już druga edycja turnieju skatowego w Bytomiu – powiedział Paweł Niewolik, organizator turnieju. Mam nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w bytomski kalendarz wydarzeń sportowych, a liczba zawodników z roku na rok będzie większa - dodał.

Skat to efekt połączenia kilku gier karcianych. W zasadach gry możemy zauważyć elementy włoskiego Tarocka, hiszpańskiego l’Hombre oraz niemieckich Schafkopfspiel i Solospiel. Początki Skata na świecie sięgają 1818 roku. W Polsce często określany jako „śląski brydż”.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Stowarzyszenie Suchogórskie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.