Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej skata

Turniej skata Data publikacji: 10 marca 2018Podczas wczorajszego 9 marca/ turnieju skata w Suchej Górze swoje umiejętności zaprezentowali miłośnicy tej gry karcianej. W zawodach wzięli udział głównie bytomianie, ale wśród gości nie zabrakło mieszkańców Radzionkowa, Piekar Śląskich czy Tarnowskich Gór. W sumie do stołów zasiadło ponad 20 szkaciorzy.

W tej znanej w naszym regionie grze zawodnicy rywalizowali ze sobą w systemie: 2 serie po 48 rozdań. Mistrzami śląskiego brydża okazali się: Andrzej Czernikarz z Bytomia, który otrzymał również wyróżnienie w kategorii Najlepszy Bytomianin, Zbigniew Szumski również z Bytomia oraz przedstawiciel Tarnowskich Gór – Bernard Warecki. Za zwycięstwo otrzymali dyplomy i puchary.

Cieszę się, że impreza, która przyciąga zapalonych graczy i pasjonatów skata organizowana jest w naszym mieście. To gra szlachetna i towarzyszka, uczy cierpliwości i rachunku prawdopodobieństwa, zmusza do logicznego myślenia, koncentracji i obserwacji tego, co dzieje się na stoliku – powiedział Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Organizatorem zawodów byli: Ruch Autonomii Śląska – Koło Bytom, Stowarzyszenie „Towarzystwo Suchogórskie” oraz bytomskie drużyny skata „Sakop 4 asy” oraz Szombierki Bytom.

Nad imprezą patronat objął Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.