Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej piłkarski uświetni otwarcie boiska w Szombierkach

Turniej piłkarski uświetni otwarcie boiska w Szombierkach Data publikacji: 6 października 2016Korzystają już z niego dzieci, młodzież i piłkarze Szombierek Bytom. Kosztowało budżet miasta 2,8 mln złotych, jest pokryte trawą syntetyczną, ma trybuny, monitoring oraz kontenery służące za szatnie dla zawodników. W piątek, 7 października nastąpi otwarcie nowego boiska w Bytomiu – Szombierkach przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Cieszę się, że w naszym mieście powstał kolejny obiekt sportowy, z którego mogą korzystać dzieci, młodzież oraz piłkarze Szombierek. Staramy się unowocześniać bazę sportową, a służyć temu mają nowe boiska oraz modernizacje dotychczasowych obiektów w Bytomiu-mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Przypomnijmy, że nowe boisko pokryte jest trawą syntetyczną, co umożliwia korzystanie z niego przez cały rok. Obiekt posiada również monitoring, sprzęt do konserwacji boisk sportowych, nowe ogrodzenie, kontenery dla zawodników i trybunę dla 100 osób. Cała inwestycja /budowa boiska i inwestycje wokół niego/ kosztowała budżet miasta 2,8 mln złotych.

Otwarcie boiska już w najbliższy piątek tj. 7 października o godz. 14.00. W programie - turniej piłkarski - drużyn z rocznika 2006. W imprezie zagrają zespoły Polonii Bytom, UKS-u Szombierki Bytom, TS Szombierki Bytom oraz Czarnych Sucha Góra.
otwarcie_szombierki.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.