Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2018, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej piłkarski uświetni otwarcie boiska w Szombierkach

Turniej piłkarski uświetni otwarcie boiska w Szombierkach Data publikacji: 6 października 2016Korzystają już z niego dzieci, młodzież i piłkarze Szombierek Bytom. Kosztowało budżet miasta 2,8 mln złotych, jest pokryte trawą syntetyczną, ma trybuny, monitoring oraz kontenery służące za szatnie dla zawodników. W piątek, 7 października nastąpi otwarcie nowego boiska w Bytomiu – Szombierkach przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Cieszę się, że w naszym mieście powstał kolejny obiekt sportowy, z którego mogą korzystać dzieci, młodzież oraz piłkarze Szombierek. Staramy się unowocześniać bazę sportową, a służyć temu mają nowe boiska oraz modernizacje dotychczasowych obiektów w Bytomiu-mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Przypomnijmy, że nowe boisko pokryte jest trawą syntetyczną, co umożliwia korzystanie z niego przez cały rok. Obiekt posiada również monitoring, sprzęt do konserwacji boisk sportowych, nowe ogrodzenie, kontenery dla zawodników i trybunę dla 100 osób. Cała inwestycja /budowa boiska i inwestycje wokół niego/ kosztowała budżet miasta 2,8 mln złotych.

Otwarcie boiska już w najbliższy piątek tj. 7 października o godz. 14.00. W programie - turniej piłkarski - drużyn z rocznika 2006. W imprezie zagrają zespoły Polonii Bytom, UKS-u Szombierki Bytom, TS Szombierki Bytom oraz Czarnych Sucha Góra.
otwarcie_szombierki.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.