Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej piłkarski uświetni otwarcie boiska w Szombierkach

Turniej piłkarski uświetni otwarcie boiska w Szombierkach Data publikacji: 6 października 2016Korzystają już z niego dzieci, młodzież i piłkarze Szombierek Bytom. Kosztowało budżet miasta 2,8 mln złotych, jest pokryte trawą syntetyczną, ma trybuny, monitoring oraz kontenery służące za szatnie dla zawodników. W piątek, 7 października nastąpi otwarcie nowego boiska w Bytomiu – Szombierkach przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Cieszę się, że w naszym mieście powstał kolejny obiekt sportowy, z którego mogą korzystać dzieci, młodzież oraz piłkarze Szombierek. Staramy się unowocześniać bazę sportową, a służyć temu mają nowe boiska oraz modernizacje dotychczasowych obiektów w Bytomiu-mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Przypomnijmy, że nowe boisko pokryte jest trawą syntetyczną, co umożliwia korzystanie z niego przez cały rok. Obiekt posiada również monitoring, sprzęt do konserwacji boisk sportowych, nowe ogrodzenie, kontenery dla zawodników i trybunę dla 100 osób. Cała inwestycja /budowa boiska i inwestycje wokół niego/ kosztowała budżet miasta 2,8 mln złotych.

Otwarcie boiska już w najbliższy piątek tj. 7 października o godz. 14.00. W programie - turniej piłkarski - drużyn z rocznika 2006. W imprezie zagrają zespoły Polonii Bytom, UKS-u Szombierki Bytom, TS Szombierki Bytom oraz Czarnych Sucha Góra.
otwarcie_szombierki.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.