Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej o Puchar Prezesa Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego za nami

Data publikacji: 18 czerwca 2017Ratownicy Górniczy w bytomskiej Hali w Skarpie w niedzielę /18 czerwca/ rywalizowali ze sobą o Puchar Prezesa Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A. Zwycięstwo wywalczyła drużyna ratowników górniczych z JSW SA KWK Pniówek.

Poziom sportowej rywalizacji pomiędzy zawodnikami był bardzo wysoki. Zawodnicy górniczy wykazali się doskonałymi umiejętnościami i zaciętością w grze. Na cztery mecze ćwierćfinałowe aż trzy rozstrzygnięto za sprawą rzutów karnych, które zdecydowały również o tym, kto zdobył I miejsce.

Końcowa klasyfikacja Puchar Prezesa Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego wygląda następująco:

I miejsce – drużyna ratowników górniczych z JSW SA KWK Pniówek
II miejsce – drużyna ratowników górniczych z PGG Oddział PIAST – Ziemowit Ruch Ziemowit
III miejsce – drużyna ratowników górniczych z PGG Oddział Wujek
IV miejsce – drużyna ratowników górniczych z PGG Oddział ROW Ruch Marcel

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.