Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej brydżowy zakończony

Turniej brydżowy zakończony Data publikacji: 10 kwietnia 2017Około 120 młodych brydżystów z całego kraju spotkało się w Teatrze Rozbark, podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym i XII Memoriale im. Henryka Gagatka. Znamy już zwycięzców turnieju.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Wawa 2 (Krzysztof Cichy, Paweł Hulanicki, Tomasz Kiełbasa, Kacper Kopka), drugie przypadło w udziale drużynie Wawa 3 (Krystian Bączek, Jakub Bazyluk, Piotr Jasiński, Filip Trojański), a trzecie zespołowi Pomorze/Kraków (Bartosz Bunar, Maciej Kędzierski, Adam Suchodolski, Tytus Żurawski). Na czwartej pozycji uplasowali się brydżyści z U-15 Red (Jan Cieśliński Michał Maszenda Przemysław Pasiński Bartosz Żbik).

Najlepsza bytomska para, Tomasz Pawełczyk i Michał Kaleta, grająca w teamie Bytom/Kraków z zawodnikami z Krakowa, Romanem Madeją i Mateuszem Słuszniakiem, została uhonorowana Pucharem Prezydenta Miasta.

Warto wspomnieć, że oprócz młodych brydżystów, przy stołach spotkali się też weterani brydża z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wzięli udział III Turnieju Seniorów „Łączymy Pokolenia”. Wśród sześciu par graczy, najlepszy były bytomianki: Elżbieta Sochacka i Danuta Sochacka-Kucharczyk.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a osoby zaangażowane w organizację turnieju oraz sponsorzy uhonorowani zostali Aniołami Memoriału Henryka Gagatka.

Przypomnijmy, że Memoriał im. Henryka Gagatka jest kontynuacją turnieju Drużynowego Miast i Gmin zorganizowanego po raz pierwszy w 1992 roku przez założyciela sekcji brydża sportowego w Bytomiu Henryka Gagatka. Od 2013 roku turniej został mianowany przez Polski Związek Brydża Sportowego – Drużynowymi Mistrzostwami Polski Młodzieży Szkolnej.

Imprezę zorganizował Brydżowy Uczniowski Klub Sportowy BUKS MDK MOSM Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.