Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Turniej brydżowy zakończony

Turniej brydżowy zakończony Data publikacji: 10 kwietnia 2017Około 120 młodych brydżystów z całego kraju spotkało się w Teatrze Rozbark, podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym i XII Memoriale im. Henryka Gagatka. Znamy już zwycięzców turnieju.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Wawa 2 (Krzysztof Cichy, Paweł Hulanicki, Tomasz Kiełbasa, Kacper Kopka), drugie przypadło w udziale drużynie Wawa 3 (Krystian Bączek, Jakub Bazyluk, Piotr Jasiński, Filip Trojański), a trzecie zespołowi Pomorze/Kraków (Bartosz Bunar, Maciej Kędzierski, Adam Suchodolski, Tytus Żurawski). Na czwartej pozycji uplasowali się brydżyści z U-15 Red (Jan Cieśliński Michał Maszenda Przemysław Pasiński Bartosz Żbik).

Najlepsza bytomska para, Tomasz Pawełczyk i Michał Kaleta, grająca w teamie Bytom/Kraków z zawodnikami z Krakowa, Romanem Madeją i Mateuszem Słuszniakiem, została uhonorowana Pucharem Prezydenta Miasta.

Warto wspomnieć, że oprócz młodych brydżystów, przy stołach spotkali się też weterani brydża z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wzięli udział III Turnieju Seniorów „Łączymy Pokolenia”. Wśród sześciu par graczy, najlepszy były bytomianki: Elżbieta Sochacka i Danuta Sochacka-Kucharczyk.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a osoby zaangażowane w organizację turnieju oraz sponsorzy uhonorowani zostali Aniołami Memoriału Henryka Gagatka.

Przypomnijmy, że Memoriał im. Henryka Gagatka jest kontynuacją turnieju Drużynowego Miast i Gmin zorganizowanego po raz pierwszy w 1992 roku przez założyciela sekcji brydża sportowego w Bytomiu Henryka Gagatka. Od 2013 roku turniej został mianowany przez Polski Związek Brydża Sportowego – Drużynowymi Mistrzostwami Polski Młodzieży Szkolnej.

Imprezę zorganizował Brydżowy Uczniowski Klub Sportowy BUKS MDK MOSM Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.