Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos Data publikacji: 8 marca 2018Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.
 
Debaty odbywają się co dwa tygodnie w miastach i gminach tworzących Metropolię. Podczas spotkań poruszane są ważne kwestie metropolitalne - transport publiczny, rozwój gospodarczy i społeczny, kształtowanie przestrzeni, promocja całego obszaru Metropolii, a także zagadnienia związane ze specyfiką miast i gmin, w których odbywają się spotkania. Tematy te omawiane są przez członków Zarządu G-ZM, przedstawicieli władz miast i gmin Metropolii oraz zaproszonych gości, ekspertów, społeczników i dziennikarzy. Spotkania, ze względu na swój otwarty charakter, są także okazją do zabrania głosu przez mieszkańców.
 
W spotkaniu w Bytomiu wezmą udział: Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, prof. Sławomir Sitek z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, a także radni Bytomia oraz zaproszeni dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, społecznicy i mieszkańcy.
 
Przeszliśmy trudną restrukturyzację przemysłu ciężkiego, a naszym głównym zadaniem jest odbudowanie potencjału gospodarczego miasta. Wiele udało nam się zrobić, by zmienić wizerunek Bytomia w oczach inwestorów. Ale przed nami ogrom pracy związany z realizacją przedsięwzięcia, jakim jest rewitalizacja miasta. Dla Bytomia bardzo ważne było, że w końcu dostrzeżono jego problemy na szczeblu krajowym. Odnowa Bytomia ma wymiar ekonomiczny, infrastrukturalny, jak i społeczny. Jest to ogromne wyzwanie i bardzo duża szansa dla miasta i całej Metropolii. Wbrew niektórym krzywdzącym i niesprawiedliwym opiniom, jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani - mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.
 
W czasie debaty bytomskiej mowa będzie m.in. o kondycji ekonomicznej miasta; czy procesy integracyjne Metropolii mogą być dla Bytomia lekarstwem, czy Bytom ma szanse stać się atrakcyjny dla inwestorów dzięki temu, że jest częścią struktury metropolitalnej, czy przynależność do Metropolii jest przez miasto postrzegana jako okazja do wyrównania szans?
 
W kontekście spójności metropolitalnej poruszona zostanie także kwestia Funduszu Solidarności. Na spotkanie w Bytomiu zapraszamy 14 marca (środa), o 16.30, do Biura Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.