Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos Data publikacji: 8 marca 2018Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.
 
Debaty odbywają się co dwa tygodnie w miastach i gminach tworzących Metropolię. Podczas spotkań poruszane są ważne kwestie metropolitalne - transport publiczny, rozwój gospodarczy i społeczny, kształtowanie przestrzeni, promocja całego obszaru Metropolii, a także zagadnienia związane ze specyfiką miast i gmin, w których odbywają się spotkania. Tematy te omawiane są przez członków Zarządu G-ZM, przedstawicieli władz miast i gmin Metropolii oraz zaproszonych gości, ekspertów, społeczników i dziennikarzy. Spotkania, ze względu na swój otwarty charakter, są także okazją do zabrania głosu przez mieszkańców.
 
W spotkaniu w Bytomiu wezmą udział: Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, prof. Sławomir Sitek z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, a także radni Bytomia oraz zaproszeni dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, społecznicy i mieszkańcy.
 
Przeszliśmy trudną restrukturyzację przemysłu ciężkiego, a naszym głównym zadaniem jest odbudowanie potencjału gospodarczego miasta. Wiele udało nam się zrobić, by zmienić wizerunek Bytomia w oczach inwestorów. Ale przed nami ogrom pracy związany z realizacją przedsięwzięcia, jakim jest rewitalizacja miasta. Dla Bytomia bardzo ważne było, że w końcu dostrzeżono jego problemy na szczeblu krajowym. Odnowa Bytomia ma wymiar ekonomiczny, infrastrukturalny, jak i społeczny. Jest to ogromne wyzwanie i bardzo duża szansa dla miasta i całej Metropolii. Wbrew niektórym krzywdzącym i niesprawiedliwym opiniom, jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani - mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.
 
W czasie debaty bytomskiej mowa będzie m.in. o kondycji ekonomicznej miasta; czy procesy integracyjne Metropolii mogą być dla Bytomia lekarstwem, czy Bytom ma szanse stać się atrakcyjny dla inwestorów dzięki temu, że jest częścią struktury metropolitalnej, czy przynależność do Metropolii jest przez miasto postrzegana jako okazja do wyrównania szans?
 
W kontekście spójności metropolitalnej poruszona zostanie także kwestia Funduszu Solidarności. Na spotkanie w Bytomiu zapraszamy 14 marca (środa), o 16.30, do Biura Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.