Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos Data publikacji: 8 marca 2018Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.
 
Debaty odbywają się co dwa tygodnie w miastach i gminach tworzących Metropolię. Podczas spotkań poruszane są ważne kwestie metropolitalne - transport publiczny, rozwój gospodarczy i społeczny, kształtowanie przestrzeni, promocja całego obszaru Metropolii, a także zagadnienia związane ze specyfiką miast i gmin, w których odbywają się spotkania. Tematy te omawiane są przez członków Zarządu G-ZM, przedstawicieli władz miast i gmin Metropolii oraz zaproszonych gości, ekspertów, społeczników i dziennikarzy. Spotkania, ze względu na swój otwarty charakter, są także okazją do zabrania głosu przez mieszkańców.
 
W spotkaniu w Bytomiu wezmą udział: Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, prof. Sławomir Sitek z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, a także radni Bytomia oraz zaproszeni dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, społecznicy i mieszkańcy.
 
Przeszliśmy trudną restrukturyzację przemysłu ciężkiego, a naszym głównym zadaniem jest odbudowanie potencjału gospodarczego miasta. Wiele udało nam się zrobić, by zmienić wizerunek Bytomia w oczach inwestorów. Ale przed nami ogrom pracy związany z realizacją przedsięwzięcia, jakim jest rewitalizacja miasta. Dla Bytomia bardzo ważne było, że w końcu dostrzeżono jego problemy na szczeblu krajowym. Odnowa Bytomia ma wymiar ekonomiczny, infrastrukturalny, jak i społeczny. Jest to ogromne wyzwanie i bardzo duża szansa dla miasta i całej Metropolii. Wbrew niektórym krzywdzącym i niesprawiedliwym opiniom, jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani - mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.
 
W czasie debaty bytomskiej mowa będzie m.in. o kondycji ekonomicznej miasta; czy procesy integracyjne Metropolii mogą być dla Bytomia lekarstwem, czy Bytom ma szanse stać się atrakcyjny dla inwestorów dzięki temu, że jest częścią struktury metropolitalnej, czy przynależność do Metropolii jest przez miasto postrzegana jako okazja do wyrównania szans?
 
W kontekście spójności metropolitalnej poruszona zostanie także kwestia Funduszu Solidarności. Na spotkanie w Bytomiu zapraszamy 14 marca (środa), o 16.30, do Biura Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.