Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trzy Pokolenia po raz piąty

Trzy Pokolenia po raz piąty Data publikacji: 5 stycznia 2018Jak się ma polska ortografia wśród bytomian? Czy z poprawną polszczyzną lepiej radzi sobie starsze czy młodsze pokolenie? Odpowiedzi na te pytania poznamy 7 marca wraz wynikami konkursu ortograficznego „Trzy Pokolenia”. Tymczasem do 16 lutego można nadsyłać zgłoszenia, by wziąć udział w dyktandzie i powalczyć o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2018.

Już po raz piąty Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku organizują konkurs ortograficzny adresowany do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, uczniów gimnazjów, ponadgimnazjalnych szkół młodzieżowych i placówek dla dorosłych oraz seniorów.

Konkurs, w którym młodzi mogą skonfrontować swoje umiejętności ortograficzne z umiejętnościami starszego pokolenia, cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Stanowi też doskonałą okazję, by powtórzyć, poszerzyć i utrwalić wiedzę z dziedziny polskiej ortografii i interpunkcji.

Warto dodać, że tegoroczna edycja dyktanda zbiega się z jubileuszem 35-lecia Centrum Kształcenia Ustawicznego. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy, że tematem przewodnim konkursu, będzie Śląsk. Warto więc powtórzyć nie tylko reguły ortografii, ale też odświeżyć pisownię śląskich słówek.

Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Bytomia Damian Bartyla, prof. dr hab. Ewa Jaskółowa – Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem i ograniczoną ilość miejsc organizatorzy biorą pod uwagę kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na: www.cku.bytom.pl.

Pobierz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: arch. CKU, ubiegłoroczna edycja imprezy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.