Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 maja 2018, Iwona, Michal, Dezyriusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają remonty w bytomskich przedszkolach

Trwają remonty w bytomskich przedszkolach Data publikacji: 13 kwietnia 2017Prawie 5 mln zł, z czego około 3,2 mln zł to dofinansowanie, przeznaczono na modernizację pięciu bytomskich przedszkoli w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace mają się zakończyć do końca sierpnia, ale w niektórych placówkach zakończą się one dużo szybciej.  
 
Przypomnijmy, że projektem objętych zostało pięć bytomskich przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 21 przy ul. Olimpijskiej, Przedszkole Miejskie nr 24 przy ul. Okulickiego – Niedźwiadka, Przedszkole Miejskie nr 25 przy ul. Olejniczaka, Przedszkole Miejskie nr 54 przy ul. Czecha oraz Przedszkole Miejskie nr 63 przy ul. Strzelców Bytomskich. Dzięki temu już od nowego roku szkolnego 2017/2018 przybędzie w naszym mieście około 120 dodatkowych miejsc dla dzieci trzy i czteroletnich.

 
Dobiega końca I etap prac w PM nr 25 przy ul. Olejniczaka, gdzie zaadoptowano na potrzeby przedszkola i wyremontowano całe piętro. Pomieszczenia czekają już tylko na wyposażenie i... dzieci! Daleko zaawansowane są też prace w PM nr 63, wyremontowane zostały pomieszczenia, w których dotychczas funkcjonowało Centrum Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Obecnie trwają tam prace demontażowe starej windy i montaż nowej.
 
Prace postępują też w PM nr 21, gdzie oddano już do użytku sale dydaktyczne dla dzieci z niepełnosprawnością. Zakres prac w tej placówce jest bardzo szeroki. Przed nami jeszcze montaż windy oraz pochylni zewnętrznej umożliwiającej dostęp na plac zabaw, dostosowanie sanitariatów dla dzieci niepełnosprawnych – mówi Iwona Borecka-Banz, inspektor nadzoru z Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów UM. 
 
Tuż przed końcem wakacji zakończą się też remonty w PM nr 24 i PM nr 54. Warto dodać, że obok adaptacji pomieszczeń na sale dydaktyczne z całym zapleczem (szatnie, toalety, zaplecze gospodarcze) rozpoczęły się intensywne przygotowania do realizacji 5 projektów miękkich.
 
Choć startujemy z projektami dopiero z nowym rokiem szkolnym, już teraz przygotowujemy się do tego, by sprawnie je przeprowadzić. Powołaliśmy zespół projektowy, 18 kwietnia rusza rekrutacja do nowo utworzonych oddziałów. Przygotowujemy się też do wszczęcia procedur przetargowych na zakup wyposażenia sal przedszkolnych czy usługi na prowadzenie zajęć dodatkowych i usług szkoleniowych dla nauczycieli. Niezbędne będzie też zatrudnienie dodatkowego personelu przedszkola – mówi Wioletta Kazior-Klimowicz z Wydziału Edukacji UM.
 
W ramach projektów miękkich, które pochłoną ponad 1,5 mln. zł utworzone będą dodatkowe oddziały dla trzy i czterolatków. Rozszerzona zostanie też oferta przedszkoli o dodatkowe zajęcia m.in. zajęcia logopedyczne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne przy wykorzystaniu zajęć teatralnych czy muzykoterapii.
 
W Przedszkolu Miejskim nr 21 „Niezapominajka” jeden z funkcjonujących tam oddziałów zamieniony zostanie na grupę integracyjną. Będą w niej realizowane dodatkowe zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi m.in. terapia SI, Biofeedback.
 
Przypomnijmy, że projekt poprawy infrastruktury przedszkoli oraz tworzenie nowych miejsc przedszkolnych realizowane jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego (samorządowcy zrzeszeni w danym subregionie decydują o tym, jakie inwestycje zapewnią regionowi rozwój i wspólnie starają się o środki unijne na ich realizację).
logotypy.jpg

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, zdjęcia PM nr 21,PM nr 25, PM nr 62 PM 62, PM 54

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.