Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Trwają przygotowania do XIII Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych

Trwają przygotowania do XIII Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych Data publikacji: 29 sierpnia 2017Ponad 40 organizacji pozarządowych z Bytomia weźmie udział w XIII Dniach Organizacji Pozarządowych. 8 i 9 września na bytomskim Rynku przedstawiciele trzeciego sektora opowiedzą bytomianom o swojej pracy oraz zaproszą do wspólnego świętowania.

W tym roku do udziału w naszym przedsięwzięciu zgłosiła się rekordowa liczba organizacji. Cieszymy się też, że nie słabnie zainteresowanie wolontariatem i rośnie świadomość, że warto, a nawet trzeba angażować się w pomoc innym
– mówi Zofia Ćwikła, kierownik Biura Organizacji Pozarządowych.

Warto zaznaczyć, że zakres działań bytomskich ngo jest bardzo szeroki, dlatego też podczas dwudniowej imprezy dedykowanej organizacjom non profit, będzie można zapoznać się z działalnością takich, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, osób starszych czy bezdomnych zwierząt.

Jedne zajmują się propagowaniem postaw ekologicznych, a inne - na przykład edukacją. Na program tegorocznych Dni NGO, złożą się nie tylko występy artystyczne w wykonaniu bytomskiej młodzieży oraz seniorów, ale też spotkanie poświecone działalności Stowarzyszenia Adopcji Serca MATRI, które w piątek, o 17.00 opowie o pomocy ludności syryjskiej w Aleppo czy budowie szkoły w Sudanie.

Jak co roku nie zabraknie też wystawy, podczas której zainteresowani odkrywać będą Bytomskie Osobistości i Osobliwości. Piątkowa odsłona Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych rozpocznie się o 16.00.

Równie ciekawie zapowiada się drugi dzień imprezy. Prezentację stoisk bytomskich organizacji trzeciego sektora uatrakcyjnią występy muzyczne oraz pokazy sportowe. Gratką będzie też odbywająca się w tym czasie na Rynku Parada Pojazdów Zabytkowych. Coś dla siebie znajdą też seniorzy, bo w tym roku święto organizacji pozarządowych zbiegło się w czasie z III Bytomską Senioriadą.

Pobierz program
1NGO.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.