Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Trwają przygotowania do XIII Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych

Trwają przygotowania do XIII Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych Data publikacji: 29 sierpnia 2017Ponad 40 organizacji pozarządowych z Bytomia weźmie udział w XIII Dniach Organizacji Pozarządowych. 8 i 9 września na bytomskim Rynku przedstawiciele trzeciego sektora opowiedzą bytomianom o swojej pracy oraz zaproszą do wspólnego świętowania.

W tym roku do udziału w naszym przedsięwzięciu zgłosiła się rekordowa liczba organizacji. Cieszymy się też, że nie słabnie zainteresowanie wolontariatem i rośnie świadomość, że warto, a nawet trzeba angażować się w pomoc innym
– mówi Zofia Ćwikła, kierownik Biura Organizacji Pozarządowych.

Warto zaznaczyć, że zakres działań bytomskich ngo jest bardzo szeroki, dlatego też podczas dwudniowej imprezy dedykowanej organizacjom non profit, będzie można zapoznać się z działalnością takich, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, osób starszych czy bezdomnych zwierząt.

Jedne zajmują się propagowaniem postaw ekologicznych, a inne - na przykład edukacją. Na program tegorocznych Dni NGO, złożą się nie tylko występy artystyczne w wykonaniu bytomskiej młodzieży oraz seniorów, ale też spotkanie poświecone działalności Stowarzyszenia Adopcji Serca MATRI, które w piątek, o 17.00 opowie o pomocy ludności syryjskiej w Aleppo czy budowie szkoły w Sudanie.

Jak co roku nie zabraknie też wystawy, podczas której zainteresowani odkrywać będą Bytomskie Osobistości i Osobliwości. Piątkowa odsłona Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych rozpocznie się o 16.00.

Równie ciekawie zapowiada się drugi dzień imprezy. Prezentację stoisk bytomskich organizacji trzeciego sektora uatrakcyjnią występy muzyczne oraz pokazy sportowe. Gratką będzie też odbywająca się w tym czasie na Rynku Parada Pojazdów Zabytkowych. Coś dla siebie znajdą też seniorzy, bo w tym roku święto organizacji pozarządowych zbiegło się w czasie z III Bytomską Senioriadą.

Pobierz program
1NGO.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.