Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Trwa realizacja ważnej inwestycji w Bytomiu

Trwa realizacja ważnej inwestycji w Bytomiu Data publikacji: 17 lutego 2017Trwa przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. Inwestycja, której koszt wynosi prawie 2,4 mln złotych ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenów w rejonie ul. Strzelców Bytomskich w związku z powstaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu.

Prace w rejonie skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. W I etapie /wciąż trwa/ prowadzone są prace pod torowiskiem tramwajowym i jezdnią w kierunku z Tarnowskich Gór do centrum Bytomia. W II etapie drogowcy będą prowadzić prace pod jezdnią w kierunku z centrum miasta do Tarnowskich Gór. Prace drogowe planowo mają zakończyć się do końca czerwca br.

W związku z trwającymi pracami zamknięta dla ruchu drogowego jest jezdnia zachodnia (dla jadących do centrum Bytomia). Ruch kołowy w obu kierunkach prowadzony jest sąsiednią jezdnią – wschodnią /kierunek centrum – Tarnowskie Góry/. Zmianie uległa też sygnalizacja drogowa na skrzyżowaniu ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej, gdzie wyłączona została możliwość skrętu z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Objazdowej (dla jadących od strony Tarnowskich Gór).

Objazd do Radzionkowa dla jadących z kierunku Tarnowskich Gór prowadzony jest przez ul. Sikorskiego lub poprzez nawrót na rondzie autostradowym do ul. Objazdowej. W związku z tym przystanek autobusowy z zatoki (przy ul. Objazdowej) w kierunku do centrum przesunięty został za skrzyżowanie, w rejon istniejącego przystanku tramwajowego /kierunek Stroszek – centrum Bytomia/.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.