Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Trwa realizacja ważnej inwestycji w Bytomiu

Trwa realizacja ważnej inwestycji w Bytomiu Data publikacji: 17 lutego 2017Trwa przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. Inwestycja, której koszt wynosi prawie 2,4 mln złotych ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenów w rejonie ul. Strzelców Bytomskich w związku z powstaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu.

Prace w rejonie skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. W I etapie /wciąż trwa/ prowadzone są prace pod torowiskiem tramwajowym i jezdnią w kierunku z Tarnowskich Gór do centrum Bytomia. W II etapie drogowcy będą prowadzić prace pod jezdnią w kierunku z centrum miasta do Tarnowskich Gór. Prace drogowe planowo mają zakończyć się do końca czerwca br.

W związku z trwającymi pracami zamknięta dla ruchu drogowego jest jezdnia zachodnia (dla jadących do centrum Bytomia). Ruch kołowy w obu kierunkach prowadzony jest sąsiednią jezdnią – wschodnią /kierunek centrum – Tarnowskie Góry/. Zmianie uległa też sygnalizacja drogowa na skrzyżowaniu ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej, gdzie wyłączona została możliwość skrętu z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Objazdowej (dla jadących od strony Tarnowskich Gór).

Objazd do Radzionkowa dla jadących z kierunku Tarnowskich Gór prowadzony jest przez ul. Sikorskiego lub poprzez nawrót na rondzie autostradowym do ul. Objazdowej. W związku z tym przystanek autobusowy z zatoki (przy ul. Objazdowej) w kierunku do centrum przesunięty został za skrzyżowanie, w rejon istniejącego przystanku tramwajowego /kierunek Stroszek – centrum Bytomia/.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.