Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 października 2017, Urszuli, Celiny, Hilarego

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Trwa realizacja ważnej inwestycji w Bytomiu

Trwa realizacja ważnej inwestycji w Bytomiu Data publikacji: 17 lutego 2017Trwa przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. Inwestycja, której koszt wynosi prawie 2,4 mln złotych ma zapewnić prawidłowe odwodnienie terenów w rejonie ul. Strzelców Bytomskich w związku z powstaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu.

Prace w rejonie skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. W I etapie /wciąż trwa/ prowadzone są prace pod torowiskiem tramwajowym i jezdnią w kierunku z Tarnowskich Gór do centrum Bytomia. W II etapie drogowcy będą prowadzić prace pod jezdnią w kierunku z centrum miasta do Tarnowskich Gór. Prace drogowe planowo mają zakończyć się do końca czerwca br.

W związku z trwającymi pracami zamknięta dla ruchu drogowego jest jezdnia zachodnia (dla jadących do centrum Bytomia). Ruch kołowy w obu kierunkach prowadzony jest sąsiednią jezdnią – wschodnią /kierunek centrum – Tarnowskie Góry/. Zmianie uległa też sygnalizacja drogowa na skrzyżowaniu ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej, gdzie wyłączona została możliwość skrętu z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Objazdowej (dla jadących od strony Tarnowskich Gór).

Objazd do Radzionkowa dla jadących z kierunku Tarnowskich Gór prowadzony jest przez ul. Sikorskiego lub poprzez nawrót na rondzie autostradowym do ul. Objazdowej. W związku z tym przystanek autobusowy z zatoki (przy ul. Objazdowej) w kierunku do centrum przesunięty został za skrzyżowanie, w rejon istniejącego przystanku tramwajowego /kierunek Stroszek – centrum Bytomia/.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.