Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

14 stycznia 2014

TRASY

Przez okolice Bytomia biegnie pięć nizinnych znakowanych szlaków turystycznych. Opracowali je na przełomie lat 60. i 70. XX w. działacze bytomskiej Komisji Turystyki Pieszej, m.in: ks. dr Jerzy Pawlik (Szlak Husarii Polskiej i Szlak Powstańców Śląskich), mgr Zygmunt Kleszczyński (Szlak Tysiąclecia) i Bogusław Wall (Szlak im. Z. Kleszczyńskiego).

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

ŚCIEŻKI SPACEROWE

Do popularnych ścieżek spacerowych należą te opisane w projekcie "Bytom na 6". Pokazują one w niezbędnym skrócie najważniejsze obiekty na sześciu trasach, w tym jednej rowerowej. Godne polecenia są także propozycje ujęte w książce "Spacerem po Bytomiu", której wersja online znajduje się w dziale Przewodniki turystyczne.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

ŚCIEŻKI DYDAKTYCZNE

Ścieżki dydaktyczne to znakomity sposób na spędzenie popołudnia poza centrum miasta. Ze względu na walory edukacyjne, jakie niosą, stanowią także znakomity pomysł na lekcję w terenie, która zapadnie w pamięć znacznie dłużej niż ta przeprowadzona w szkolnej sali.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

ROWEREM

Miłośnicy dwóch kółek mogą wybierać spośród kilkunastu propozycji wycieczek rowerowych, zarówno tych znajdujących się w obszarze granic Bytomia, jak i tych wybiegających poza nie. Nie brakuje tu wydarzeń, w których mogą wziąć udział rowerzyści. Ci, którzy nie mają własnych pojazdów, mogą je wypożyczyć w dwóch miejscach w Bytomiu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.