Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

14 stycznia 2014

Szlak Husarii Polskiej

Szlak opracowany przez ks. Jerzego Pawlika w latach 1969-1970 z okazji 286. rocznicy przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Swą nazwę zawdzięcza decydującej roli Husarii Polskiej w bitwie pod Wiedniem pod wodzą króla Jana III Sobieskiego. Szlak czerwony

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Szlak Powstańców Śląskich

Szlak prowadzi przez miejscowości, w których walczyli powstańcy śląscy w latach 1919-1921. Projekt szlaku opracował ks. Jerzy Pawlik w latach 1968-1971 z okazji 60. rocznicy III powstania śląskiego. Szlak niebieski.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Szlak Tysiąclecia

Twórcą Szlaku Tysiąclecia był Zygmunt Kleszczyński, nietuzinkowa postać związana z oddziałami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Bytomiu i w Katowicach. Kleszczyński pochodził spod Przemyśla, a w Bytomiu zamieszkał po II wojnie światowej. Na Śląsku zdobył uznanie jako przewodnik turystyczny i krajoznawca.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Szlak im. Zygmunta Kleszczyńskiego

Szlak został nazwany przez Zarząd Oddziału PTTK w Bytomiu imieniem Zygmunta Kleszczyńskiego, który był współzałożycielem tego oddziału. Żółty znakowany szlak turystyczny w województwie śląskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Szlak im. Karola Goduli

Ten dydaktyczny szlak, wyznakowany przez działaczy rudzkiego oddziału PTTK, ma przybliżyć turystom sylwetkę śląskiego potentata cynkowego, Karola Goduli. Znaki skośne biało-czerwone

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.