Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Transfer dobrych praktyk

Transfer dobrych praktyk Data publikacji: 8 maja 2017Po ubiegłorocznych wizytach ukraińskich delegacji, które przyjechały do Bytomia, by przyjrzeć się polskiemu systemowi edukacji, czas na gospodarkę. W środę /10 maja/, delegacja członków administracji rządowej i samorządowej Ukrainy będzie gościć w Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji oraz Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że misją zapoczątkowanego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Rozwoju Programu Polskiej Pomocy Rozwojowej 2016 „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy oraz konkurencyjności regionów”, jest wsparcie naszych wschodnich sąsiadów w procesie budowy samorządnego i demokratycznego państwa.

Bytom znalazł się w składzie utworzonego przez polski rząd zespołu, który ma pomóc ukraińskim przedsiębiorcom rozwijać swój biznes na partnerskich zasadach. Podczas zaplanowanej na środę wizyty, delegacja, w której skład wejdą m.in. samorządowcy z Tarnopola, Żytomierza, Lwowa, Winnicy, Białej Cerkwi, Czerkasów czy Czernihowa, spotka się z przedstawicielami m.in. Górnośląskiej Agencji Rozwoju, Funduszu Górnośląskiego oraz Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.

W rezultacie projektu przeszkolonych zostanie minimum 200 osób - pracowników administracji publicznej centralnej i regionalnej, NGO i przedsiębiorców. Ze względu na specyfikę projektu będą to przede wszystkim eksperci z Polski, ale tam gdzie  będzie to możliwe, angażowani będą także specjaliści ukraińscy. 

 

Autor: AK
Zdjęcia: www.autokary24.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.