Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 października 2017, Urszuli, Celiny, Hilarego

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Transfer dobrych praktyk

Transfer dobrych praktyk Data publikacji: 8 maja 2017Po ubiegłorocznych wizytach ukraińskich delegacji, które przyjechały do Bytomia, by przyjrzeć się polskiemu systemowi edukacji, czas na gospodarkę. W środę /10 maja/, delegacja członków administracji rządowej i samorządowej Ukrainy będzie gościć w Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji oraz Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że misją zapoczątkowanego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Rozwoju Programu Polskiej Pomocy Rozwojowej 2016 „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy oraz konkurencyjności regionów”, jest wsparcie naszych wschodnich sąsiadów w procesie budowy samorządnego i demokratycznego państwa.

Bytom znalazł się w składzie utworzonego przez polski rząd zespołu, który ma pomóc ukraińskim przedsiębiorcom rozwijać swój biznes na partnerskich zasadach. Podczas zaplanowanej na środę wizyty, delegacja, w której skład wejdą m.in. samorządowcy z Tarnopola, Żytomierza, Lwowa, Winnicy, Białej Cerkwi, Czerkasów czy Czernihowa, spotka się z przedstawicielami m.in. Górnośląskiej Agencji Rozwoju, Funduszu Górnośląskiego oraz Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji.

W rezultacie projektu przeszkolonych zostanie minimum 200 osób - pracowników administracji publicznej centralnej i regionalnej, NGO i przedsiębiorców. Ze względu na specyfikę projektu będą to przede wszystkim eksperci z Polski, ale tam gdzie  będzie to możliwe, angażowani będą także specjaliści ukraińscy. 

 

Autor: AK
Zdjęcia: www.autokary24.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.