Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tramwaje 5 i 30 zmieniają rozkłady

Tramwaje 5 i 30 zmieniają rozkłady Data publikacji: 9 marca 2018W związku z remontem mostu nad potokiem Julka na granicy Bytomia i Zabrza, zmianie ulegną rozkłady jazdy tramwajów nr 5 i 30. Pierwsze zmiany będą w ten weekend, kolejne nastąpią od poniedziałku 12 marca.

W weekend (do niedzieli, godziny 22:00) zmianie ulegnie rozkład jazdy tramwaju linii nr 5. Tramwaje z tym numerem kursować będą na trasie Gliwice zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego. W kursach powrotnych linia ta oznaczona będzie numerem 55. Kursy będą odbywać się według specjalnego rozkładu jazdy.

Dłuższe zmiany czekają pasażerów od poniedziałku. „Piątka” kursować będzie tylko w Zabrzu, na trasie Zabrze Zaborze pętla Lompy - Zabrze Biskupice pętla. Natomiast tramwajem linii nr 30 dojedziemy z Placu Sikorskiego do Bobrka Osiedla pod Brzozami (pojedyncze kursy na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Gliwice Zajezdnia oznaczone będą numerem 59). Uruchomiona zostanie również komunikacja zastępcza. Autobus oznaczony symbolem T-5 będzie woził pasażerów na trasie Bobrek Ratusz – Zabrze Biskupice Zamkowa.

Szczegóły zmian oraz nowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie KZK GOP


Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.