Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tramwaje 5 i 30 zmieniają rozkłady

Tramwaje 5 i 30 zmieniają rozkłady Data publikacji: 9 marca 2018W związku z remontem mostu nad potokiem Julka na granicy Bytomia i Zabrza, zmianie ulegną rozkłady jazdy tramwajów nr 5 i 30. Pierwsze zmiany będą w ten weekend, kolejne nastąpią od poniedziałku 12 marca.

W weekend (do niedzieli, godziny 22:00) zmianie ulegnie rozkład jazdy tramwaju linii nr 5. Tramwaje z tym numerem kursować będą na trasie Gliwice zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego. W kursach powrotnych linia ta oznaczona będzie numerem 55. Kursy będą odbywać się według specjalnego rozkładu jazdy.

Dłuższe zmiany czekają pasażerów od poniedziałku. „Piątka” kursować będzie tylko w Zabrzu, na trasie Zabrze Zaborze pętla Lompy - Zabrze Biskupice pętla. Natomiast tramwajem linii nr 30 dojedziemy z Placu Sikorskiego do Bobrka Osiedla pod Brzozami (pojedyncze kursy na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Gliwice Zajezdnia oznaczone będą numerem 59). Uruchomiona zostanie również komunikacja zastępcza. Autobus oznaczony symbolem T-5 będzie woził pasażerów na trasie Bobrek Ratusz – Zabrze Biskupice Zamkowa.

Szczegóły zmian oraz nowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie KZK GOP


Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.