Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tramwaj trzeźwości przejedzie przez Bytom

Tramwaj trzeźwości przejedzie przez Bytom Data publikacji: 23 sierpnia 201728 przystanków w trzynastu miastach Mertopolii liczy trasa specjalnego tramwaju, który już w czwartek, 31 sierpnia wyjedzie na tory w ramach kampanii „Prowadzę, jestem trzeźwy”. Akcję organizuje Fundacja Trzeźwość wraz z KZK GOP.

Jak powszechnie wiadomo kierowcy jadący na podwójnym gazie to plaga polskich dróg i jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu. Co najgorsze po spożyciu za kółko siadają nie tylko kierowcy osobówek, ale też ci zawodowi.

Celem zaplanowanej na koniec sierpnia akcji jest więc promocja bezpieczeństwa w mieście i zachęcanie mieszkańców do walki z problemem nietrzeźwych kierowców, np. poprzez reakcję.

Trasa pojazdu rozpocznie się na przystanku Gliwice Zajezdnia o 9.30. O 10.46 tramwaj dotrze do Bytomia na przystanek przy pl. Sikorskiego, a następnie o 10.57 zatrzyma się w Łagiewnikach – Targowisko. W tramwaju będzie można się posłuchać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w mieście, dowiedzieć m.in. jak radzą sobie one z problemem nietrzeźwych kierowców.

Na wybranych przystankach będzie czekał policjant, który zaprezentuje jak wykorzystać alkogogle, a na specjalnym torze przeszkód pokaże, jak negatywny wpływ na percepcję ma alkohol. Zainteresowani będą mogli obejrzeć relację live na facebookowych profilach „Prowadzę, jestem trzeźwy. Można tam będzie zobaczyć spotkania z przedstawicielami władz miejskich, które odbędą się wewnątrz tramwaju.
prowadzę.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: fot. profil FB "Prowadzę jestem trzeźwy"

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.