Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tramwaj trzeźwości przejedzie przez Bytom

Tramwaj trzeźwości przejedzie przez Bytom Data publikacji: 23 sierpnia 201728 przystanków w trzynastu miastach Mertopolii liczy trasa specjalnego tramwaju, który już w czwartek, 31 sierpnia wyjedzie na tory w ramach kampanii „Prowadzę, jestem trzeźwy”. Akcję organizuje Fundacja Trzeźwość wraz z KZK GOP.

Jak powszechnie wiadomo kierowcy jadący na podwójnym gazie to plaga polskich dróg i jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu. Co najgorsze po spożyciu za kółko siadają nie tylko kierowcy osobówek, ale też ci zawodowi.

Celem zaplanowanej na koniec sierpnia akcji jest więc promocja bezpieczeństwa w mieście i zachęcanie mieszkańców do walki z problemem nietrzeźwych kierowców, np. poprzez reakcję.

Trasa pojazdu rozpocznie się na przystanku Gliwice Zajezdnia o 9.30. O 10.46 tramwaj dotrze do Bytomia na przystanek przy pl. Sikorskiego, a następnie o 10.57 zatrzyma się w Łagiewnikach – Targowisko. W tramwaju będzie można się posłuchać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w mieście, dowiedzieć m.in. jak radzą sobie one z problemem nietrzeźwych kierowców.

Na wybranych przystankach będzie czekał policjant, który zaprezentuje jak wykorzystać alkogogle, a na specjalnym torze przeszkód pokaże, jak negatywny wpływ na percepcję ma alkohol. Zainteresowani będą mogli obejrzeć relację live na facebookowych profilach „Prowadzę, jestem trzeźwy. Można tam będzie zobaczyć spotkania z przedstawicielami władz miejskich, które odbędą się wewnątrz tramwaju.
prowadzę.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: fot. profil FB "Prowadzę jestem trzeźwy"

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.