Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Tramwaj trzeźwości przejedzie przez Bytom

Tramwaj trzeźwości przejedzie przez Bytom Data publikacji: 23 sierpnia 201728 przystanków w trzynastu miastach Mertopolii liczy trasa specjalnego tramwaju, który już w czwartek, 31 sierpnia wyjedzie na tory w ramach kampanii „Prowadzę, jestem trzeźwy”. Akcję organizuje Fundacja Trzeźwość wraz z KZK GOP.

Jak powszechnie wiadomo kierowcy jadący na podwójnym gazie to plaga polskich dróg i jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu. Co najgorsze po spożyciu za kółko siadają nie tylko kierowcy osobówek, ale też ci zawodowi.

Celem zaplanowanej na koniec sierpnia akcji jest więc promocja bezpieczeństwa w mieście i zachęcanie mieszkańców do walki z problemem nietrzeźwych kierowców, np. poprzez reakcję.

Trasa pojazdu rozpocznie się na przystanku Gliwice Zajezdnia o 9.30. O 10.46 tramwaj dotrze do Bytomia na przystanek przy pl. Sikorskiego, a następnie o 10.57 zatrzyma się w Łagiewnikach – Targowisko. W tramwaju będzie można się posłuchać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w mieście, dowiedzieć m.in. jak radzą sobie one z problemem nietrzeźwych kierowców.

Na wybranych przystankach będzie czekał policjant, który zaprezentuje jak wykorzystać alkogogle, a na specjalnym torze przeszkód pokaże, jak negatywny wpływ na percepcję ma alkohol. Zainteresowani będą mogli obejrzeć relację live na facebookowych profilach „Prowadzę, jestem trzeźwy. Można tam będzie zobaczyć spotkania z przedstawicielami władz miejskich, które odbędą się wewnątrz tramwaju.
prowadzę.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: fot. profil FB "Prowadzę jestem trzeźwy"

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.