Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tour de Pologne za nami

Tour de Pologne za nami Data publikacji: 14 lipca 2016To dla nas jeden z najważniejszych sportowych dni w roku. Nasze miasto po prawie 70. latach znowu znalazło się na trasie Tour de Pologne. Bardzo się cieszę, że bytomianie będą mogli na żywo zobaczyć najlepszych kolarzy na świecie – mówił tuż przed przyjazdem kolarzy do Bytomia Damian Bartyla, prezydent miasta.

Już od samego południa na pl. Sobieskiego bytomianie, czekając na przejazd kolarzy, bawili się na imprezie zorganizowanej przez miasto. Były gry, zabawy, konkursy z nagrodami, miasteczko policyjne, zwyżka, malowanie twarzy, serwis rowerowy oraz dmuchańce.

Cieszę się, że to wspaniałe sportowe wydarzenie odbywa się również w Bytomiu. Zachęcam wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy i głośnego dopingu – mówił Czesław Lang, organizator Tour de Pologne, który gościł wczoraj w Bytomiu podczas przejazdu kolarzy.

Przed godziną 16.00 ulice naszego miasta, przez które przejeżdżali najlepsi kolarze na świecie, wypełniły się tłumami bytomian. Mieszkańcy wyposażeni w emblematy rowerowe, flagi biało – czerwone oraz kwiaty z bibuły w kolorach białym, czerwonym i żółtym przywitali głośnymi owacjami wjeżdżających do naszego miasta kolarzy. Najlepszym z nich na Premii Specjalnej, której meta była na pl. Sobieskiego, okazał się reprezentant Niemiec i zarazem polskiej grupy Verva Activejet Team – Jonas Koch.

Niemiecki kolarz długo utrzymywał prowadzenie, wygrał również premię lotną w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich. Ostatecznie jednak zwycięzcą II etapu /Tarnowskie Góry - Katowice/ 73. Tour de Pologne został Kolumbijczyk Fernando Gaviria, który został także nowym liderem wyścigu po dwóch etapach.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Espana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc prawie 70. lat temu. Teraz ponownie zobaczyliśmy w naszym mieście najlepsze ekipy kolarskie z Polski, Europy oraz innych regionów świata. Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbywa się pod hasłem „Szlakiem historii”. Zaprezentowane zostaną miasta, które odegrały w historii naszego kraju szczególne znaczenie. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć Bytomia, jednego z najstarszych miast w Polsce.

Dla naszego miasta to ogromna promocja nie tylko w kraju, ale również za granicą. Transmisja z przebiegu Tour de Pologne odbywa się aż do 120 krajów na całym świecie, a wyścig jest relacjonowany w 52 językach.

Honorowy patronat nad 73. Tour de Pologne objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek/Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.