Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tour de Pologne w Bytomiu!

Tour de Pologne w Bytomiu! Data publikacji: 5 kwietnia 2016Po prawie siedemdziesięciu latach najlepsi kolarze z Polski i zagranicy znowu przejadą ulicami Bytomia. W lipcu zawita do nas jeden z najważniejszych kolarskich turniejów na świecie – Tour de Pologne. Wczoraj, 4 kwietnia w Warszawie odbyła się prezentacja wyścigu kolarskiego w Polsce. Wśród uczestników była także delegacja z naszego miasta.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 roku, a więc 69. lat temu. Teraz ponownie zobaczymy w naszym mieście najlepsze ekipy kolarskie z Polski, Europy oraz innych regionów świata.

Wczoraj, 4 kwietnia w Hotelu Marriott odbyła się oficjalna prezentacja 73. Tour de Pologne. Jej organizatorem jest wybitny były kolarz, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata Czesław Lang. Podczas spotkania zaprezentowano nie tylko trasę wyścigu, ale również miasta przez które będzie przebiegać tegoroczny wyścig Tour de Pologne. Chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować, bo każdy dokłada swoją cegiełkę do tego, żeby nasz wyścig się rozwijał. Wspólnie doprowadziliśmy naszą imprezę do grona najważniejszych wyścigów świata. Mamy imprezę, na którą przyjeżdża cały świat i choć jest to ogromne wyzwanie logistyczne, to dajemy radę – powiedział Czesław Lang podczas konferencji. Wśród miast biorących udział w imprezie znalazł się również Bytom, który będzie jednym z miast na trasie II etapu.

Wyścig naszymi ulicami odbędzie się 13 lipca br. Co ważne w Bytomiu, na Placu Jana III Sobieskiego odbędzie tzw. specjalna premia, za którą najlepsi zawodnicy otrzymają punkty do klasyfikacji. Podczas wczorajszego spotkania delegacja naszego miasta na specjalnie przygotowanym stanowisku prezentowała walory oraz wręczała gadżety związane z Bytomiem. Nasze stanowisko odwiedził Czesław Lang oraz Lech Piasecki - mistrz świata amatorów, torowy mistrz świat zawodowców oraz zwycięzca Wyścigu Pokoju. Naszym miastem zainteresował się również trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne w latach 1954-1956 Marian Więckowski.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbywać się będzie pod hasłem „Szlakiem historii”. Zaprezentowane zostaną miasta, które odegrały w historii naszego kraju szczególne znaczenie. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć Bytomia, jednego z najstarszych miast w Polsce. Miłośnicy jednośladów będą mogli 13 lipca zobaczyć na głównych ulicach Bytomia największe sławy polskiego i światowego kolarstwa. Z kolei dla naszego miasta to ogromna promocja nie tylko w kraju, ale również za granicą. Transmisja z przebiegu Tour de Pologne będzie się odbywać aż do 119 krajów na całym świecie, a wyścig będzie relacjonowany aż w 52 językach.

Honorowy patronat nad 73. Tour de Pologne objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Zobacz trasę II etapu Tour de Pologne: Tarnowskie Góry - Katowice z premią specjalną w Bytomiu

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.