Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

To była gratka dla miłośników flipperów

To była gratka dla miłośników flipperów Data publikacji: 9 marca 2016Ponad 40 graczy z Europy, a także reprezentanci Stanów Zjednoczonych zjechali w ostatni weekend lutego do Bytomia, aby wziąć udział w jednym z najważniejszych turniejów flipperowych w Polsce - Mihiderka Pinball and Food Festival.

W imprezie rywalizowali gracze z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Szwecji, Finlandii, Belgii, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Francji, USA oraz goszczący po raz pierwszy w Polsce gracze ze Słowenii. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali aż w pięciu turniejach. Jednym z dwóch zasadniczych był finał europejskiej serii turniejów (European Championship Series) organizowanej przez światową organizację IFPA.

Bytomski turniej Mihiderka Pinball and Food Festival należy do najważniejszych wydarzeń w europejskim kalendarzu turniejów flipperowych. Przyciąga on nie tylko zawodników z Polski, ale także z Europy i tak odległych krajów jak Stany Zjednoczone będące ojczyzną tych maszyn.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Bytomia Damian Bartyla, który ufundował także nagrody i puchary dla najlepszych zawodników.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.