Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tłumy na Biegu Świetlika

Tłumy na Biegu Świetlika Data publikacji: 25 czerwca 2017Bieganie staje się dla bytomian coraz popularniejszym sportem. Udowodnili to wczoraj, 24 czerwca podczas IV Biegu Świetlika, w którym ponad 350 miłośników biegania i zdrowego stylu życia spróbowało swoich sił.

Podczas nocnego biegu zbierane były pieniądze dla cierpiącej na chorobę autoimmunologiczną Danki, której postanowili pomóc koledzy z Miechowickiej Grupy Biegowej.

Naturalnym odruchem była pomoc dla Danki, dziewczyny, którą większość mieszkańców Miechowic zna jako uśmiechniętą i zawsze gotową do pomocy "panią z apteki". Niecały rok temu Danka zachorowała na zapalenie skórno-mięśniowe. Zaczęło się niewinnie: swędząca wysypka na dłoniach, ból stawów, ogólne rozbicie. Później choroba zaatakowała mięśnie, czego następstwem był problem z poruszaniem się, wstawaniem, zwykłymi czynnościami dnia codziennego - relacjonowali członkowie grupy.

Wszyscy uczestnicy imprezy pokonali 5-kilometrowy odcinek biegnący alejkami Miechowickiej Ostoi Leśnej, a dla każdego z nich na zakończeniu biegu czekał pamiątkowy medal.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Miechowicka Grupa Biegowa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.