Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pierwszy inwestor w KSSE ruszył z produkcją

Oparta na najnowocześniejszych technologiach hala produkcyjno – magazynowa, w której produkowane są panele do bram segmentowych i ogrodzeń została dzisiaj, /11 października/ oficjalne otwarta przez firmę EPCO Polska Sp. z o.o.

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Kolejne tereny w strefie ekonomicznej

Kolejne tereny w strefie ekonomicznej Data publikacji: 4 stycznia 2017Kolejne bytomskie tereny inwestycyjne znalazły się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeden z obszarów wpisanych do KSSE leży przy ul. Szyby Rycerskie. Są tam już gotowe hale, ale można też wyodrębnić obszar do zbudowania niezależnych nieruchomości na działalność magazynową czy produkcyjną.

Jego mocnym atutem jest położenie – bardzo blisko wjazdu na Drogową Trasę Średnicową i zaledwie kilometr od centrum miasta. Drugi teren, przy ul. Strzelców Bytomskich również znajduje się w bardzo dobrym miejscu – tuż przy zjeździe na autostradę A1. Tereny wpisane kilka dni temu (30 grudnia 2016) do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należą do firm prywatnych.

W KSSE (od 2013 roku) znajduje się jeszcze teren przy ul. Adamka należący do firmy z siedzibą w Katowicach. Spółka chce wybudować tam tzw. data center - centrum zapasowe największego na Śląsku i jednego z największych w Polsce centrów przetwarzania.

Największym bytomskim terenem (17 ha) znajdującym się Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest obszar przy ul. Hakuby, tuż przy zjeździe na autostradę A1. Są nim zainteresowane dwie firmy. Podpisano już listy intencyjne, w których zadeklarowano chęć inwestycji na tym terenie.

Jedna z firm jest na etapie kompletowania uzgodnień potrzebnych do rozpoczęcia procesu projektowego. Warto przypomnieć, że teren przy ul. Hakuby jest oświetlony i uzbrojony m.in. w sieci: gazową, wodociągową czy elektryczną. Prowadzą do niego drogi dojazdowe z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Na inwestycję wartą ponad 20 mln zł, miasto uzyskało 85% dofinansowania z Unii Europejskiej.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. jest instytucją właściwą dla tych firm, które chcą skorzystać z pomocy publicznej w formie zwolnień podatkowych, ponosząc nakłady inwestycyjne lub tworząc nowe miejsca pracy. Ulgi podatkowe przyznawane inwestycjom na obszarze KSSE są dostosowane do zasad obowiązujących w podobnych instytucjach w krajach Unii Europejskiej.

Ulgi w podatku dochodowym dla firm inwestujących w Katowickiej SSE mogą być naliczane m.in. poprzez zwolnienie podatkowe naliczane w oparciu o koszty inwestycyjne bądź poprzez zwolnienie podatkowe naliczane w oparciu o stworzenie nowych miejsc pracy.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.