Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tenisiści walczą o Mistrzostwo Polski

Tenisiści walczą o Mistrzostwo Polski Data publikacji: 24 września 2016Na kortach Górnika Bytom trwają Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. W imprezie rywalizuje siedem drużyn, wśród których faworytem jest gospodarz turnieju – zespół Górnika Bytom. Nasi tenisiści już awansowali do finału.

W mistrzostwach biorą udział tenisiści: AZS Poznań, Grunwaldu Poznań, Beskidu Ustroń, Adventage Bielsko – Biała, ZTT Złotoryja, Vario Club Żerniki oraz Górnika Bytom. Nasi zawodnicy po świetnej grze bez problemu awansowali do finału imprezy, pokonując w półfinale drużynę Beskidu Ustroń 6:0. W drugim meczu półfinałowym Grunwald Poznań pokonał AZS Poznań 5:2, co oznacza, że w jutrzejszym spotkaniu finałowym nasz zespół zagra z Grunwaldem o złoty medal i Mistrzostwo Polski.

Zespół Górnika Bytom gra w składzie: Grzegorz Panfil, Patryk Janik, Karol Duś, Błażej Koniusz, Karol Krawczyński, Wojciech Marek, Mateusz Kowalczyk, Max Steinberg oraz Igor Bujdo.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.