Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tenisiści Górnika z medalami

Tenisiści Górnika z medalami Data publikacji: 17 czerwca 2016Już zdobyte cztery medale, a o cztery kolejne walczą tenisiści i tenisistki Górnika Bytom. Nasi reprezentanci rywalizują w Mistrzostwach Polski juniorek, kadetów i młodzików.

W singlu w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek są już Marcelina Podlińska i Dominika Paczena. Również debel Podlińska i Paczena oraz Sonia Grzywocz/Zuzanna Wilk awansowały do półfinału debla. Z kolei na Mistrzostwach Polski kadetów w półfinale miksta jest Wojciech Marek /w parze z Mają Chwalińską z Bielska-Białej/, zaś w ćwierćfinale debla nasza para Julian Radoń/Wojciech Kasperski i Magda Hędrzak w parze z Dominiką Szczotką z Chorzowa.

Dobrze radzą sobie również nasi tenisiści na Mistrzostwach Polski młodzików. W półfinale debla jest Piotr Gładysz, który w parze z Janem Wajdemajerem /AZS Poznań/ w ćwierćfinale ograł parę Aleksander Zdzuj i Jakub Federowicz /obaj Górnik Bytom/.

Tym samym nasi zawodnicy i zawodniczki są już pewni czterech medali, a wciąż mają szansę na wywalczenie kolejnych czterech.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.