Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tenisiści Górnika Bytom podsumowali rok pełen sukcesów

Tenisiści Górnika Bytom podsumowali rok pełen sukcesów Data publikacji: 3 lutego 2017Jesteście dumą naszego miasta. Wasze sukcesy promują Bytom na arenach krajowych i międzynarodowych. Życzę Wam, aby tegoroczny sezon obfitował w kolejne medale, puchary i osiągnięcia sportowe – mówił Andrzej Panek, zastępca prezydenta Bytomia podczas spotkania z tenisistami Górnika Bytom, którzy podsumowali ubiegły rok.

Na czwartkowym, 2 lutego spotkaniu w Biurze Promocji Bytomia wiceprezes Górnika Bytom, a także prezes Śląskiego Związku Tenisa Ziemnego – Dariusz Łukaszewski podsumował wyjątkowo udany rok tenisistów i tenisistek bytomskiego klubu. Sukcesy, jakie osiągają nasi reprezentanci nie byłyby możliwe bez świetnej bazy treningowej, z której słynie Górnik Bytom. 10 kortów ziemnych, z czego sześć czynnych cały rok oraz zaplecze socjalno – biurowe umożliwiają korzystanie z obiektu zarówno dzieciom, jak również młodzieży i dorosłym.

Najważniejszym tematem spotkania były jednak ubiegłoroczne sukcesy tenisistów i tenisistek Górnika. Wśród nich warto przypomnieć osiągnięcia indywidualne, jak: Pauli Kani /występy na Wimbledonie, kortach Rolanda Garrosa oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro/, Pauliny Lewandowska /brązowa medalistka w grze pojedynczej Mistrzostw Polski Kobiet/, Agaty Borgman /złota medalistka Mistrzostw Polski Kobiet w grze mieszanej i podwójnej/, Grzegorza Panfila /podwójny wicemistrz Polski w grze pojedynczej i podwójnej/, Mateusza Kowalczyka /uczestnik challengerów w Turynie, Brunszwiku, Breście/ i Wojtka Marka /aktualny Mistrz Polski Kadetów w grze mieszanej/, ale także osiągnięcia drużynowe. Tutaj nasi reprezentanci wywalczyli aż 5 złotych medali, dwa srebrne oraz cztery brązowe. Dzięki temu nasz klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w Polsce.

W 2016 roku Górnik Bytom był nie tylko jednym z najlepszych klubów tenisowych w Polsce, ale również organizatorem wielu prestiżowych imprez, jak: Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, Pucharu Śląska Juniorów – ITF grade 2, Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Mężczyzn, Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików i Kadetów oraz XXIII Turnieju „Czarne Diamenty”.

Osiągnięcia naszego klubu oraz zaangażowanie w rozwój śląskiego tenisa ziemnego zaowocowało także wyborem /po raz kolejny/ na funkcję prezesa Śląskiego Związku Tenisa Ziemnego - Dariusza Łukaszewskiego. Dla naszego miasta ten wybór oznacza nie tylko prestiż, ale to również potwierdzenie, że dotychczasowa praca prezesa Łukaszewskiego, stawiającego na rozwój śląskiego tenisa, przynosi efekty, którymi są świetne wyniki pochodzących z naszego regionu tenisistów i tenisistek na arenach krajowych i międzynarodowych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.