Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Tenis stołowy

Data publikacji: 12 grudnia 2013BTTS SILESIA MIECHOWICE

MIEJSCE: Bytom – Miechowice,                    

hala przy ul. Nickla 143 A

HISTORIA

Tenisiści stołowi stanowią jedną z najstarszych sekcji Klubu Sportowego "Silesia" Miechowice, którego powstanie datuje się na rok 1912.

Utworzenie samej sekcji sięga roku 1947, kiedy to najpierw przy "Sparcie" Miechowice, a pózniej Energetycznym Klubie Sportowym tenisiści stołowi rozpoczęli rozwijanie swojej działalności.

Po fuzji miechowickich klubów pod wieloletnim kierownictwem Ryszarda Potempy, człowieka wyjątkowo oddanemu temu sportowi, tenisiści stołowi występowali w rozgrywkach już w barwach "Silesii".

Początkowo trzon zespołu stanowili - Janusz Borek, Edward Lalik, Leszek Serednicki, Teodor Bonk oraz najlepszy na przestrzeni wielu lat, imponujący techniką, refleksem i nieustępliwością Piotr Jendrusz. Następnie do zespołu doszli Małgorzata Serafin, Krystyna Choroszewska i Wiktor Serednicki, a pózniej Janusz Dłubis i Wojciech Prochowski.

W latach 50-tych w Bytomiu istniało wiele sekcji tenisa stołowego jak: "Polonia", "Kolejarz", "Start", "Łagiewniki", "Linodrut" i inne, wśród których "Silesia" osiągnęła najcenniejsze wyniki. Prowadzona już w latach pózniejszych praca z młodzieżą pozwoliła na wyszkolenie tak znakomicie i inteligentnie grającego zawodnika jak Robert Mańkowski czy braci Flaków, Piotra Slodczyka, Czodrowskiego i obecnego trenera "Silesii" - Michała Napierałę.

W roku 1968 jeszcze pod kierownictwem Ryszarda Potempy zaspół w składzie: Małgorzata Serafin, Piotr Jendrusz, Edward Lalik i Leszek Serednicki awansował po raz pierwszy do ligi międzywojewódzkiej, która w tym czasie była odpowiednikiem II ligi państwowej.

Reorganizacja jaka nastąpiła w klubie spowodowała ośmioletnie zawieszenie działalności sekcji tenisa stołowego. W roku 1990 z inicjatywy dyrektora kopalni Edwarda Markowskiego do reaktywowania sekcji tenisa stołowego zobowiązano Waldemara Holwka oraz Michała Napierałę, którzy dzięki nakładowi własnych sił i zaangażowaniu pozostałych byłych zawodników przystosowali halę znajdującą się nad wymiennikownią PEC-u przy ul. Energetyki dla celów sportowych.

Dzięki wzmocnieniu zespołu zawodnikami z AZS Gliwice, Wawelu Wirek i innych (M. Pierończyk, A. Frankowski, R. Kostępski, a pózniej G. Iwaniuk i B. Kwodawski) można było myśleć o dalszych sukcesach. Od tego momentu rozpoczęła się wspinaczka zespołu z sezonu na sezon, zakończona w roku 2000 awansem do II ligi, a w 2003 do ligi I-szej.

Olbrzymim osobistym osiągnięciem Michała Napierały, graniczącym nieomal z cudem jest otwarcie pięknej, dużej hali sportowej przy ul. Nickla w budynku dawnej wymiennikowni PEC, które spowodowało duży wzrost zainteresowania młodzieży tenisem stołowym w Miechowicach.

KONTAKT

Michał Napierała - 502 617 335

 


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.