Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Teatralna noc

Teatralna noc Data publikacji: 1 października 2017Już po raz ósmy teatry na całym Śląsku zaprosiły mieszkańców do zwiedzania. Na wszystkich uczestników Metropolitalnej Nocy Teatrów czekało mnóstwo atrakcji, tym ciekawszych, że na co dzień niedostępnych.

W Bytomiu swe podwoje dla zwiedzających otwarł Teatr Rozbark i Opera Śląska. W pięknym gmachu przy ul. Moniuszki można było zobaczyć pracownie krawieckie i stolarnie, gdzie powstają scenografie. Wszyscy chętni mogli poddać się teatralnej charakteryzacji i przymierzyć operowe stroje. Podczas rozśpiewania można było poćwiczyć swój głos, a jeśli ktoś chciał potańczyć, to czekały na niego warsztaty baletowe. Nie zabrakło też występów. Artyści zaprezentowali „Moc przeznaczenia” G. Verdiego. Pokaz młodych talentów przygotowała szkoła baletowa, a soliści Opery Śląskiej uczyli śpiewu. Na zakończenie wieczoru można było się udać na nocne zwiedzanie Opery.

Teatr Tańca i Ruchu Rozbark przygotował dla odwiedzających warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci, warsztaty taneczne dla dorosłych, a także imprezę taneczną. W części artystycznej mogliśmy zobaczyć spektakl „Fast Food Foot” w wykonaniu bytomskich tancerzy.

Metropolitarna Noc Teatrów, odbywa się w miastach Śląska i Zagłębia. Jej celem jest promocja regionalnych scen i zachęceniu mieszkańców do odwiedzenia najważniejszych, kulturalnych miejsc na mapie metropolii. W tę jedną noc w roku można poznać sztukę od kulis i zobaczyć to czego na co dzień zwyczajni widzowie nie zobaczą. Można zobaczyć jak powstaje sztuka.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.