Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Teatralna noc

Teatralna noc Data publikacji: 1 października 2017Już po raz ósmy teatry na całym Śląsku zaprosiły mieszkańców do zwiedzania. Na wszystkich uczestników Metropolitalnej Nocy Teatrów czekało mnóstwo atrakcji, tym ciekawszych, że na co dzień niedostępnych.

W Bytomiu swe podwoje dla zwiedzających otwarł Teatr Rozbark i Opera Śląska. W pięknym gmachu przy ul. Moniuszki można było zobaczyć pracownie krawieckie i stolarnie, gdzie powstają scenografie. Wszyscy chętni mogli poddać się teatralnej charakteryzacji i przymierzyć operowe stroje. Podczas rozśpiewania można było poćwiczyć swój głos, a jeśli ktoś chciał potańczyć, to czekały na niego warsztaty baletowe. Nie zabrakło też występów. Artyści zaprezentowali „Moc przeznaczenia” G. Verdiego. Pokaz młodych talentów przygotowała szkoła baletowa, a soliści Opery Śląskiej uczyli śpiewu. Na zakończenie wieczoru można było się udać na nocne zwiedzanie Opery.

Teatr Tańca i Ruchu Rozbark przygotował dla odwiedzających warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci, warsztaty taneczne dla dorosłych, a także imprezę taneczną. W części artystycznej mogliśmy zobaczyć spektakl „Fast Food Foot” w wykonaniu bytomskich tancerzy.

Metropolitarna Noc Teatrów, odbywa się w miastach Śląska i Zagłębia. Jej celem jest promocja regionalnych scen i zachęceniu mieszkańców do odwiedzenia najważniejszych, kulturalnych miejsc na mapie metropolii. W tę jedną noc w roku można poznać sztukę od kulis i zobaczyć to czego na co dzień zwyczajni widzowie nie zobaczą. Można zobaczyć jak powstaje sztuka.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.