Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Teatr Rozbark nominowany do Złotych Masek

Teatr Rozbark nominowany do Złotych Masek Data publikacji: 10 marca 2016Wiadomo już kto powalczy o tegoroczne Złote Maski. Wśród nominowanych do tej prestiżowej nagrody znalazły się dwie artystki współpracujące z bytomskim teatrem: Anna Piotrowska i Elżbieta Okupska.

Anna Piotrowska - choreograf oraz kierownik zespołu artystycznego Teatru Rozbark została nominowana do Nagrody Teatralnej Złote Maski w kategorii specjalnej, za choreografie i reżyserie do spektakli Teatru Rozbark. W ubiegłym roku Piotrowska stworzyła choreografie i reżyserie do m.in. to takich spektakli jak: „I don't wanna be a horse”, „democratic body”, „toniejestpostawartystycza” czy „Zagubieni w skórze”. Jest także autorką spektaklu dla dzieci „Czytanki performatywne”.

Spektakle artystki cieszą się uznaniem krytyków, są nagradzane prestiżowymi nagrodami (m.in. Grand Prix 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego dla „toniejestpostawartystycza”).

Sukcesem jest również wyróżnienie dla Elżbiety Okupskiej, która otrzymała nominację za rolę wokalno-aktorską w spektaklu „Byłam wróbelkiem-sekrety Edith Piaf”. Spektakl, którego prapremiera miała miejsce 11 grudnia 2015 r., to fascynująca opowieści o kobiecie, która całe życie pragnęła tylko jednego – miłości.

Charyzmatyczna gra Okupskiej porwała publiczność. Od dnia premiery sprzedano już prawie 1500 biletów na przedstawienie. Gala, na której poznamy laureatów odbędzie się 4 kwietnia w Opolskim Teatrze Laki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Złota Maska jest nagrodą przyznawaną corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej. Nagroda ta ma długą tradycję, jest przyznawana od 1967 r. Złotymi Maskami nagradzały artystów teatru regionalne media oraz wojewodowie czterech województw – katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. Od 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Teatr Rozbark

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.