Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Teatr na jesienny czas

Teatr na jesienny czas Data publikacji: 28 września 2016Są dwudziestolatkami. Studiują, bawią się, planują swoją przyszłość. Są Ukraińcami. Czym dla nich jest ojczyzna? W ramach 78. wieczoru z HartOFFaniem Teatrem, w niedzielę, 9 października w Beceku wystawiony zostanie spektakl „Jesteśmy” w wykonaniu kijowskiego Teatru Pralnia i łódzkiego Teatru Szwalnia.

Praca nad spektaklem wynikała (…) z potrzeby dialogu, próby wspólnego doświadczenia aktualnej i dotyczącej nas w równym stopniu rzeczywistości oraz chęci zareagowania na otaczającą nas sytuację społeczną i polityczną. Chcieliśmy odnaleźć niezmienne i warunkujące naszą tożsamość wartości, znaleźć wspólne dla nas – Polaków i Ukraińców – przestrzeni spotkania, nie zapominając o skomplikowanej historii obu narodów – mówi Marcin Brzozowski, reżyser spektaklu.

Teatr Pralnia to grupa artystyczna założona w 2015 roku w Kijowie przez absolwentów Wydziału Lalkarskiego Uniwersytetu Karpenka-Karyi. Zespół tworzą: Kateryna Petrashova, Maria Shtyrbulova, Nadiia Golubtsova, Mariia Ionova, Igor Mytalnykov. Działania grupy skupiają się na tworzeniu spektakli teatralnych, koncertów i performance'ów muzycznych oraz warsztatów artystycznych dla różnych grup i środowisk.

Działający w Łodzi Teatr Szwalnia to przestrzeń otwarta dla działań artystycznych i edukacyjnych, miejsce poszukiwań, współpracy i spotkań twórców teatru, filmu, muzyki i sztuk plastycznych, profesjonalistów i amatorów. Ośrodek powstał z inicjatywy Marcina Brzozowskiego i Stowarzyszenia Targowa 62, zrzeszającego od 2004 roku absolwentów i wykładowców łódzkiej szkoły filmowej. Stowarzyszenie założyli między innymi: Ewa Mirowska, Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Teatr Szwalnia jest filią Poleskiego Ośrodka Sztuki. Początek o 19.00.

Spektakl będzie tłumaczony na język polski. Po nim obędzie się spotkanie z zespołem. Kto nie może się doczekać spotkania z ukraińskim twórcami, może sobie skrócić oczekiwanie wybierając się w sobotę, 8 października do pubu przy ul. Rycerskiej 7, gdzie zaplanowano interaktywny performance muzyczny tradycyjnych pieśni ukraińskich w wykonaniu aktorów Teatru Pralnia. Początek koncertu o 18.00.

Więcej informacji na: www.becek.pl.

Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: www.mp3tunes.tk

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.