Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Teatr na jesienny czas

Teatr na jesienny czas Data publikacji: 28 września 2016Są dwudziestolatkami. Studiują, bawią się, planują swoją przyszłość. Są Ukraińcami. Czym dla nich jest ojczyzna? W ramach 78. wieczoru z HartOFFaniem Teatrem, w niedzielę, 9 października w Beceku wystawiony zostanie spektakl „Jesteśmy” w wykonaniu kijowskiego Teatru Pralnia i łódzkiego Teatru Szwalnia.

Praca nad spektaklem wynikała (…) z potrzeby dialogu, próby wspólnego doświadczenia aktualnej i dotyczącej nas w równym stopniu rzeczywistości oraz chęci zareagowania na otaczającą nas sytuację społeczną i polityczną. Chcieliśmy odnaleźć niezmienne i warunkujące naszą tożsamość wartości, znaleźć wspólne dla nas – Polaków i Ukraińców – przestrzeni spotkania, nie zapominając o skomplikowanej historii obu narodów – mówi Marcin Brzozowski, reżyser spektaklu.

Teatr Pralnia to grupa artystyczna założona w 2015 roku w Kijowie przez absolwentów Wydziału Lalkarskiego Uniwersytetu Karpenka-Karyi. Zespół tworzą: Kateryna Petrashova, Maria Shtyrbulova, Nadiia Golubtsova, Mariia Ionova, Igor Mytalnykov. Działania grupy skupiają się na tworzeniu spektakli teatralnych, koncertów i performance'ów muzycznych oraz warsztatów artystycznych dla różnych grup i środowisk.

Działający w Łodzi Teatr Szwalnia to przestrzeń otwarta dla działań artystycznych i edukacyjnych, miejsce poszukiwań, współpracy i spotkań twórców teatru, filmu, muzyki i sztuk plastycznych, profesjonalistów i amatorów. Ośrodek powstał z inicjatywy Marcina Brzozowskiego i Stowarzyszenia Targowa 62, zrzeszającego od 2004 roku absolwentów i wykładowców łódzkiej szkoły filmowej. Stowarzyszenie założyli między innymi: Ewa Mirowska, Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Teatr Szwalnia jest filią Poleskiego Ośrodka Sztuki. Początek o 19.00.

Spektakl będzie tłumaczony na język polski. Po nim obędzie się spotkanie z zespołem. Kto nie może się doczekać spotkania z ukraińskim twórcami, może sobie skrócić oczekiwanie wybierając się w sobotę, 8 października do pubu przy ul. Rycerskiej 7, gdzie zaplanowano interaktywny performance muzyczny tradycyjnych pieśni ukraińskich w wykonaniu aktorów Teatru Pralnia. Początek koncertu o 18.00.

Więcej informacji na: www.becek.pl.

Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: www.mp3tunes.tk

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.