Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tato - odkrywca talentów

Tato - odkrywca talentów Data publikacji: 7 listopada 2016Bądź jeszcze lepszym ojcem i odkrywaj ze swoim dzieckiem jego talenty. Pomogą w tym specjalne warsztaty prowadzone przez licencjonowanych trenerów inicjatywy tato.net. Właśnie ruszyły na nie zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie - bardzo duże!

Czekamy przede wszystkim na ojców z Bytomia, ale dzwonią już do nas panowie z innych miast, na przykład Łodzi czy Bochni – mówi Grzegorz Rzeszutek, organizator warsztatów.

Na co dzień jest pedagogiem w I LO w Bytomiu, prywatnie – ojcem trzech synów. Wie, jak ważne jest odkrywanie z dzieckiem świata i jego zainteresowań. Bywa, że ludzie dorośli mają żal do swoich rodziców, że nie stworzyli im w dzieciństwie możliwości odkrywania talentów. Ojcostwo daje nam niebywałą możliwość, by nie popełniać tych samych błędów – mówi Grzegorz Rzeszutek i dodaje, że od postawy ojców niejednokrotnie zależy życiowy sukces dziecka.

Na tych warsztatach chcielibyśmy także zachęcić ojców, żeby sami otworzyli się na swoje zainteresowania, zaczęli realizować własne pasje, bo szczęśliwy tata, to szczęśliwe dziecko – podkreśla.  Jeśli ojciec sam zadba o swoje szczęście, wtedy ma większą motywację, by szukać szczęścia razem ze swoim dzieckiem.

Pedagog przestrzega jednocześnie przed nadmiernym organizowaniem dzieciom czasu po szkole i wysyłaniem ich na nieskończoną ilość zajęć pozalekcyjnych. Odnoszę wrażenie, że rola ojca sprowadza się wówczas do roli taksówkarza i bankomatu – mówi Grzegorz Rzeszutek. Trzeba znaleźć kompromis, a najważniejsze jest, by w miarę możliwości spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu.

Warsztaty dla ojców odbędą się 26 listopada w I liceum Ogólnokształcącym (ul. Strzelców Bytomskich 11). Chętni mogą zapisywać się na nie przez stronę www.tato.net. 

Projekt dofinansowała gmina Bytom, dlatego organizatorom zależy, by zapisywali się na nie przede wszystkim ojcowie z Bytomia. Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy inicjatywy tato.net – Grzegorz Grochowski z Gdańska i Grzegorz Rzeszutek z Bytomia.

Dodajmy, że bytomski pedagog od lat angażuje się w propagowanie świadomego ojcostwa. Ma za sobą wiele przeprowadzonych warsztatów. Rok temu zorganizował pierwsze w Polsce warsztaty dla niewidomych ojców oraz ojców niewidomych dzieci.
Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.