Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Tato - odkrywca talentów

Tato - odkrywca talentów Data publikacji: 7 listopada 2016Bądź jeszcze lepszym ojcem i odkrywaj ze swoim dzieckiem jego talenty. Pomogą w tym specjalne warsztaty prowadzone przez licencjonowanych trenerów inicjatywy tato.net. Właśnie ruszyły na nie zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie - bardzo duże!

Czekamy przede wszystkim na ojców z Bytomia, ale dzwonią już do nas panowie z innych miast, na przykład Łodzi czy Bochni – mówi Grzegorz Rzeszutek, organizator warsztatów.

Na co dzień jest pedagogiem w I LO w Bytomiu, prywatnie – ojcem trzech synów. Wie, jak ważne jest odkrywanie z dzieckiem świata i jego zainteresowań. Bywa, że ludzie dorośli mają żal do swoich rodziców, że nie stworzyli im w dzieciństwie możliwości odkrywania talentów. Ojcostwo daje nam niebywałą możliwość, by nie popełniać tych samych błędów – mówi Grzegorz Rzeszutek i dodaje, że od postawy ojców niejednokrotnie zależy życiowy sukces dziecka.

Na tych warsztatach chcielibyśmy także zachęcić ojców, żeby sami otworzyli się na swoje zainteresowania, zaczęli realizować własne pasje, bo szczęśliwy tata, to szczęśliwe dziecko – podkreśla.  Jeśli ojciec sam zadba o swoje szczęście, wtedy ma większą motywację, by szukać szczęścia razem ze swoim dzieckiem.

Pedagog przestrzega jednocześnie przed nadmiernym organizowaniem dzieciom czasu po szkole i wysyłaniem ich na nieskończoną ilość zajęć pozalekcyjnych. Odnoszę wrażenie, że rola ojca sprowadza się wówczas do roli taksówkarza i bankomatu – mówi Grzegorz Rzeszutek. Trzeba znaleźć kompromis, a najważniejsze jest, by w miarę możliwości spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu.

Warsztaty dla ojców odbędą się 26 listopada w I liceum Ogólnokształcącym (ul. Strzelców Bytomskich 11). Chętni mogą zapisywać się na nie przez stronę www.tato.net. 

Projekt dofinansowała gmina Bytom, dlatego organizatorom zależy, by zapisywali się na nie przede wszystkim ojcowie z Bytomia. Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy inicjatywy tato.net – Grzegorz Grochowski z Gdańska i Grzegorz Rzeszutek z Bytomia.

Dodajmy, że bytomski pedagog od lat angażuje się w propagowanie świadomego ojcostwa. Ma za sobą wiele przeprowadzonych warsztatów. Rok temu zorganizował pierwsze w Polsce warsztaty dla niewidomych ojców oraz ojców niewidomych dzieci.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.