Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Taneczna elita zawita do Bytomia

Data publikacji: 4 grudnia 2013Wielkie emocje i wspaniała rywalizacja połączona z niesamowitym widowiskiem, to wszystko czekać będzie na publiczność, która w niedzielę 8 grudnia zawita do bytomskiej Hali na Skarpie. W tanecznych Mistrzostwach wystąpią reprezentacje poszczególnych województw, które skupiają po 5 par w najwyższych klasach tanecznych. Zobaczymy zarówno tancerzy z najwyższą w naszym kraju klasą mistrzowską „A” oraz międzynarodową „S”, jak również i najmłodszych adeptów sztuki tanecznej (8-9 lat). Nowością na Mistrzostwach będzie kategoria Senior pow. 34 lat, czyli pary taneczne hobbystyczne, dla których taniec jest pasją i wyjątkowym doświadczeniem, a niekoniecznie sportem.

Nasze województwo na zawodach reprezentować będzie aż 35 par tanecznych. Niedzielne Mistrzostwa organizowane przez TKS „Śląska Szkoła Tańca” , Gminę Bytom – OSiR oraz  Okręg Śląski Polskiego Towarzystwa Tanecznego będą prawdziwym świętem tańca w Bytomiu! Serdecznie zapraszamy! Bilety wstępu całodniowy: 25 zł (ulgowy: 10 zł). Więcej informacji na: www.taniec.slask.pl


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.